تالار گفتگو

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

Re: تالار گفتگو

پستتوسط Omid » چهار شنبه 22 فروردین 1397, 6:14 pm

شیفته طبیعت نوشته شده:6300دلار در ماه
سلام
من جمع زدم بچه ها شما زحمت نکشید :-s
بعد درامدو نفرمودید
اینجا کسی اندازه هزینه ماهانه شما در ماه درامد داشته باشه کم کم میلیاردر میشه. از بس ارزش پولمون پایینه
یه فوق لیسانس هیات علمی با نه سال سابقه حقوقش حدود 3 میلیون و ششصد هزار. بعد از کم شدن قسط بانکی میشه 1300 دریافتی. حالا مخارج بماند.
دلار اگه افت کنه بشه 5000 هزار حقوق کامل کمتر از حدود 800 دلاره. الان که حدود 600 دلاره.
تازه این که گفتم جزو قشر مرفهه. کارمندای معمولی میانگین یک میلیون و هشتصد هزار تومان می گیرن.
ولی در عوض اینجا هزینه ها کمتره. با قناعت و ریاضت خودشونو زنده نگه میدارن. هزینه های شما خیلی زیاده. واقعا زیاد.

بله هموجور كه ميبينيد هزينه هاى ما بسيار زيياد هست. 8-} #-o درامد من شكر خدا خدا اونقدر هست كه كفاف هزينه ها بشه اما چزى قابل عرضى براى پس انداز تهش نميمونه.. :-?? اينجا در بلاد كفر شايد به جرئت بگم كه شايد 90% خانواده ها و مردم هيچ پس اندازى كه ندارن هيچ، كلى هم زير بار انواع قرض هستند.. مهمترين نوع قرض هم وام مسكن هست كه اينجا اقساط اون معمولا 30 ساله بسته ميشه، من الان 5 سال هست وام مسكن ميدم، 25 سال ديگه مونده!!!

تنها فاكتور مثبت (كه اون هم قابل بحث هست) اينه كه ارزش خونه آروم آروم بالا ميره و پس از چند سال تقيربا مقدارى كه خرج وام و مسايل جانبيش شده رو هنگام فروش جبران ميكنه.. ممكنه بسته به موقعيت خونه و شرايط بازار سود هم بده.. :-?

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » شنبه 25 فروردین 1397, 4:52 pm

اينجا در بلاد كفر سيستم بازنشتگى مثل ايران وجود نداره و حقوق بازنشتگى يه چيز بخور و نمير هست كه كفاف زندگى رو نميده.. مشكل ديگه هم اين هست كه اينجا وقتى شما صاحب خونه خودت هستى بايد به شهر دارى مالييات بدى كه اين مقدار 1 تا 2 درصد ارزش خانه هست در سال. بنابرين اگر ارزش خونه شما مثلا 300000 دلار باشه (متوسط قيمت خونه در آمريكا)، شما سالزنه بايد حدود 4 تا 5 هزار دلار مالييات بدى. مقدار دقيق مالييات هم در ايالات و شهرهاى مختلف فرق ميكنه، ولى بين 1 تا 2 درصد هست. وقتى كه افراد پير ميشن و ديگه قسط بانك ندارن بدن ، مالييات خونشون كلى رفته بالا (چون ارزش خونه رفته بالا) و در سن پيرى يا بايد مالييات رو بدن يا اگه ندارن، خونه رو بفروشن برن اجاره نشين بشن يا برن يه شهر دور افتاده و ارزون خونه بخرن..

در آمريكا افراد در اياللت شمال شرقى، وقتى پير ميشن ميرن فلوريدا. در اين ور هم ملت در كاليفرنييا وقتى پير ميشن خنشون رو ميفروشن ميرن ايالت آريزونا كه خونه ارزون تر هست..

تصویر

نمایه کاربر
شیفته طبیعت

پستتوسط شیفته طبیعت » شنبه 25 فروردین 1397, 8:50 pm

سلام
ممنون امید خان که چشم ما را به حقایق باز میکنی. پس اونجا هم همه چیز عالی نیست. :-??
البته اونا تا پیر شدن زندگی کردن. اینجا ما ظاهرمون جوونه و دلمون پیر. خیلیا هم خونه ندارن که بخوان مالیات بدن. #:-s
ولی با همه این حرفا اینجا وطنمونه. هر روز که بیرون میریم کلی اشنا می بینیم. چیزایی که برامون خوشاینده. دوستا و فامیلامون. :ymhug: رفاه اونجا را نداریم ولی با اینا جبران می کنیم. کارامونم ساده تر انجام میشه. مثلا شکار رفتنمون فقط کافیه اراده کنیم. بروکراسی اداری نداره. البته اگه گیر نیفتیم ;)

--shooter--

پستتوسط --shooter-- » یک شنبه 26 فروردین 1397, 5:35 am

سلام بر دوستان عزیز امیدوارم سال خوبی رو در پیش داشته بااشیم
البته فقط امیدوارم.... :)

امید جان برادر من ما به هیچ عنوان طاقت این رو نداریم ببینیم شما در مشقت و سختی و مشکلات معیشتی به سر ببرید.
تشریف بیار در همین سرزمین گل بلبل خودمون در رفاه آرامش زندگی کن
حالا شایدشب بخوابی صبح بیدار شی 30 درصد فقیرتر شده باشی یا در طول چند سال شیش برابر فقیرتر
اینا اصلا اهمیتی نداره به جاش اینجا امنیت داری و در خوشی مطلق روزهای جوانی رو سپری خواهی کرد .

خدا ایشالا اول خیرت بده بعد تفنگ و شکار بیشتر ...
اون دعا قبلی در مورد نسوان لطیف نمیشه در حقت کرد دیگه که خطر محو شدن از صفحه رزوگار رو داره :D

فرمایشاتی میکنی ... :-??
هخامنشیان شكار را مناسب ترین مكتب برای تعلیم و تربیت و آموزگار حقیقی فنون جنگ، سحرخیزی، بردباری،
تحمل سختی ها، آموختن نظم و ترتیب به كودكان و نوجوانان می دانستند و فرزندانشان را از كودكی در این مكتب می پروراندند.

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » یک شنبه 26 فروردین 1397, 3:08 pm

سلام بر همه دوستان.

خدا رو شكر اين تاپيك در نبود شكار و تيرندازى مورد توجه واقع شده.. من هدفم اين بود كه شما با سسيستم اقتصادى كاپيتاليستى در بلاد اينجا هم آشنا بشيد. :D

همونجور كه قبلا گفتم، بخش بزرگى از اقتصاد اينجا روى خانه سازى و وام مسكن ميچرخه.. سيستم هم به اين شكل هست كه شما بايد 20% ارزش خونه رو خودتون پس انداز كرده باشيد، بايد 80% بقيه رو تا يه سقفى (بسته به درامد و سابقه كرديت يا خوش حسابى) ميتونيد وام بگيريد. در اينجا در بلاد لس آنجلس، قيمت يا آپرتمان مثلا 70 مترى در يه محله مناسب شايد مثلا 400 هزار تا 600 هزار دلار باشه، اين يعنى شما بايد 80 هزار دلار حد اقل پول داشته باشيد :-? 8-} بعد بقيه رو هم وام بگيريد. يه جوان يا زوج مهندس يا تازه فارق التهصيل عمرا 10 سال هم كار كنن، نميتونن همچين پس اندازى بكنن. بنابرين خريد خونه يا آپرتمان از دسترس جوانان خارج هست مگر اينكه پدر و مدرشون كم كننن و پول پيش بر داخت رو بدن.. :-\ :(

اين يه ساختمون نزدييك خونه ما:

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » یک شنبه 26 فروردین 1397, 5:14 pm

شیفته طبیعت نوشته شده:سلام
ممنون امید خان که چشم ما را به حقایق باز میکنی. پس اونجا هم همه چیز عالی نیست. :-??
البته اونا تا پیر شدن زندگی کردن. اینجا ما ظاهرمون جوونه و دلمون پیر. خیلیا هم خونه ندارن که بخوان مالیات بدن. #:-s
ولی با همه این حرفا اینجا وطنمونه. هر روز که بیرون میریم کلی اشنا می بینیم. چیزایی که برامون خوشاینده. دوستا و فامیلامون.

سلام،

بعله كاملا درست ميفرماييد و من هم موافقم. وطن انسان جايى هست كه بستگان و دوستان و خانواده آدم هست. هر جا آدم زندگى كنه و ريشه اش اونجا بشه.. هر وقت كه آدم جابجا ميشه و از شهرى به شهر ديگه ميره، مقدار بسيار زييادى از سر مايه زندگى كه همون مكان هاى آشنا و دوستان و ... هست از بين ميره و آدم ميشه يه موجود بى ريشه و پا در هوا. حد اقل دو سال طول ميكشه تا آدم در يه شهر جديد جابيفته و شروع كنه اونو دوست داشته باشه..

hamed613

پستتوسط hamed613 » یک شنبه 26 فروردین 1397, 8:07 pm

سلام
امیدخان با این توصیفات شما آسمان همه جا آبی است ولی مثل اینکه بعضیا اینو قبول ندارن.

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 5 اردیبهشت 1397, 2:52 pm

هلوووو؟! مثل اينكه دلار ارزون شده همه رفتن مسافرت خارج.. على (= خودم) مونده اينجا و حوضش..

نمایه کاربر
amin
Site Admin
محل اقامت: اهواز

پستتوسط amin » شنبه 8 اردیبهشت 1397, 4:31 am

Omid نوشته شده:هلوووو؟! مثل اينكه دلار ارزون شده همه رفتن مسافرت خارج.. على (= خودم) مونده اينجا و حوضش..

بله.. شما موندی حوضت.. بخاطر این که دیگه خارج تر از این نمیتونی بری...
خارج= هرجایی که ایران نباشه
:-B
او را خود التفات نبودي به صيدمن
............................ من خويشتن اسير كمند نظر شدم

kamandar
محل اقامت: کرج

پستتوسط kamandar » شنبه 8 اردیبهشت 1397, 3:14 pm

سلام دوستان یه راهنمایی لطفا کسی میدونه لول نخجیر دو لول بغل تولید سال 86 چطوره ببخشید اینجا مطرح کردم.

بازگشت به “عمومي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان