نوشتنی ها و خواندنی ها

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

Re: نوشتنی ها و خواندنی ها

پستتوسط Omid » شنبه 11 فروردین 1397, 6:23 pm

من كلام شيخ در همين تاپيك چند هفته پيش:

Omid نوشته شده:شبكه هاى اجتماعى:
يكى از موضوعات مهم معاصر مساله شبكه هاى اجتمايى هست مثل اينستگرام و فيسبوك و تلگرم و اينها. 50% وقت 50% مردم داره در اين شبكه ها تلف ميشه تا 1% افراد باهوش كه از اين روش ها نون در مييارن سود ببرن. مهم ترين نتيجه اين شبكه ها افزايش اغتشاش ذهنى و عدم دقت و تمركز در مردم هست. اين در آمريكا هم هست، در ايران هم كه مرد و زن و پير و جوان معتاد شدن و همه سر در تبلت و تلفن دارند.. 8-} :-w

شما فكر كن همزمان كه دارند موى شما رو اصلاح ميكنن، شما غزا هم بخوريد، دستشوهى هم بكنيد (بلا نسبت)، در امتحان رانندگى آنلاين هم شركت كنيد و مسبابقه فوتبال هم نگاه كنيد و زير عكس كيك تولد عمه دوست دختر قبليتون هم لايك بزاريد.. #-o :)) همچى با همه چى مخلوط.. همه چى گزرا و ثانيه ايى.. قبلا يكى كتاب مينوشت بعد ملت ميخوندن بعد راجع به اون در مجلات نقد مينوشتند.. بعد شد آنلاين و يكى يه پست طولانى مثلا يك سفهه مينوشت بعد ملت زيرش كامنت "مينوشتند" O:-) بعد نوشتن ول شد، ملت فقت "عكس" ميزاررن. :D . كامنت هم ول شد ملت فقط "لايك" ميكنند! شيرازى بازى و $%^ گشادى تا حد بى نهايت.. فكر او انديشه صفر.. :-\ :ymhug: :D

خاله زنك بازى و سر توى كار همديگه كردن از غرايز و خصوصييات "زنانه" هست.. شبكه اجتماعى يك حموم زنونه بزرگ هست.. ;) :D مرد كارش حرف زدن و گوش كردن نيست.. مرد بايد قدرت و اعتماد به نفس ازش تراوش كنه.. كار بدنى و سخت و خطرناك بكنه.. دنبال گرفتن "لايك" از اين و آن نباشه.. بايد راه خودت رو برى و خودت براى خودت ارش قايل باشى و عقيدت رو باتجربه و ديده هاى خودت اندوخته باشى نه نظر ديگران (هرچند اونها انديشمند و فيلسوف و شيخ O:-) باشند)..

سازمناهاى تبليقى و اطلاعاتيى كشور ها هم نهايت استفاده از اين ابزار ها رو ميبرند تا افكار ملت رو مشوش كنند.. روس هاى مهربان و خير خواه ترامپ رو به ما هديه كردند و تلگرام رو به شما.. حالش رو ببريد و حالش رو ببريم.. #-o #-o #-o X( X(

كارتون چاپ شده در روزنامه نيو يورك تايمز، امروز:

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » پنج شنبه 16 فروردین 1397, 10:12 pm

Omid نوشته شده: مهم ترين نتيجه اين شبكه ها افزايش اغتشاش ذهنى و عدم دقت و تمركز در مردم هست.

داستان اين خانومه ايرانى- آمريكايى كه رفته در دفتر مركزى يوتيوب تيرندازى كرده و بعد هم خودشو كشته شنيديد؟! #-o متولد اروميه بوده و وقتى كوچيك بوده يه مدت هم توى مهرشهر كرج زندگى ميكرده. از چيژايى كه BBC و ساير سايت هاى خبرى راجع به ايشون نوشتن و يكى دو تا از ويديو هاش كه من نگاه كردم معلومه كه تعادل زهنى نداشته ولى بيچاره گناهى هم نداشته. به نظر من ايشون رو و كسى دركش نميكرده و بهش محبت نشون نداده.. تبليق گياه خوارى ميكرده و حمايت از حيوانت و اينجور چيزيها (مدل خيلى جنگجويانه و عصبانى!) . تركيبى از كمبود عاطفى و اغتشاش زهنى كه من قبلا گفتم اين شبكه هاى اجتماعى عامل تشديد اون هستند. [-( تنها بوده انگار و همين درست كردن ويديو و حضور در شبكه هى اجتمايى تنها دلخوشى زندگيش بوده.. بيچاره، به همين سادگى "به خاطر عصبانييت از يوتيوب"!! تلف شد #-o :(

http://www.bbc.com/persian/world-features-43640274

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
amin
Site Admin
محل اقامت: اهواز

پستتوسط amin » شنبه 18 فروردین 1397, 9:12 am

Omid نوشته شده:
Omid نوشته شده: مهم ترين نتيجه اين شبكه ها افزايش اغتشاش ذهنى و عدم دقت و تمركز در مردم هست.

داستان اين خانومه ايرانى- آمريكايى كه رفته در دفتر مركزى يوتيوب تيرندازى كرده و بعد هم خودشو كشته شنيديد؟! #-o متولد اروميه بوده و وقتى كوچيك بوده يه مدت هم توى مهرشهر كرج زندگى ميكرده. از چيژايى كه BBC و ساير سايت هاى خبرى راجع به ايشون نوشتن و يكى دو تا از ويديو هاش كه من نگاه كردم معلومه كه تعادل زهنى نداشته ولى بيچاره گناهى هم نداشته. به نظر من ايشون رو و كسى دركش نميكرده و بهش محبت نشون نداده.. تبليق گياه خوارى ميكرده و حمايت از حيوانت و اينجور چيزيها (مدل خيلى جنگجويانه و عصبانى!) . تركيبى از كمبود عاطفى و اغتشاش زهنى كه من قبلا گفتم اين شبكه هاى اجتماعى عامل تشديد اون هستند. [-( تنها بوده انگار و همين درست كردن ويديو و حضور در شبكه هى اجتمايى تنها دلخوشى زندگيش بوده.. بيچاره، به همين سادگى "به خاطر عصبانييت از يوتيوب"!! تلف شد #-o :(

http://www.bbc.com/persian/world-features-43640274

تصویر

تصویر

سلام علیکم...
آقا جان .. وقتی که زن بجای اینکه زن باشه و زنونگی کنه و گوشت بپزه و گوشت بخوره!! بیاد گیاهخواری تبلیغ کنه و کارای احساسی زیادی پیش بگیره و بیاد اصل و فرع جابجا بشه و بیاد پیش کسانی که اونها نه به حقیقت به همفکری اون باشن.. بلکه از روی نیاز به فیلمش باهاش هم راستا بشن.. فیلم گیاهخواریش رو بذارن و ازش تعریف کنن بعد خودشون دنده کباب به نیش بکشن فکر میکنید بعد از مدتی اون خانم مقتدر به چه حال میوفته؟
یا افسرده میشه و میره دامن گلگلی میپوشه و اشک میریزه و رخت میشوره... یا خیلی مدرنیزه شده میاد تیر اندازی میکنه و آدم میکشه و خودش میمیره در نهایت...!
والا چه دل و جراتی دارن اینا...
البته من فکر میکنم دودی چیزی میزنن.. وگرنه ادم طبیعی خون میبینه حالاتش دگرگون میشه..
او را خود التفات نبودي به صيدمن
............................ من خويشتن اسير كمند نظر شدم

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » سه شنبه 21 فروردین 1397, 2:32 am

آن دره نادره، آن آهن گداخته، آن پرواز كرده بر فراز آشيانه فاخته، آن حبيب دلسوخته، آن پرورش دهنده ماديان و اسبهاى اصيل ، آن شكارچى غاز و اردك و حواصيل، آن دارنده جا و منزلى، شيخنا و مولانا امين فيصلى گويند در خواب خفته بود كه اين خواب را ديد: هفت اسب كوچك هفت اسب بزرگ را در كمال آرامش خوردند. پس از خواب بر خاست و به نيت شفا سه پست در فروم نوشت تا دوستان سابق نيز شفا يافته از گمراهى نجات يابند..

نمایه کاربر
amin
Site Admin

پستتوسط amin » چهار شنبه 22 فروردین 1397, 7:15 am

Omid نوشته شده:آن دره نادره، آن آهن گداخته، آن پرواز كرده بر فراز آشيانه فاخته، آن حبيب دلسوخته، آن پرورش دهنده ماديان و اسبهاى اصيل ، آن شكارچى غاز و اردك و حواصيل، آن دارنده جا و منزلى، شيخنا و مولانا امين فيصلى گويند در خواب خفته بود كه اين خواب را ديد: هفت اسب كوچك هفت اسب بزرگ را در كمال آرامش خوردند. پس از خواب بر خاست و به نيت شفا سه پست در فروم نوشت تا دوستان سابق نيز شفا يافته از گمراهى نجات يابند..

روزی ز روزگاران برجای خفته بودم
در عالم خیالات بی چک و سفته بودم
از هرچه قید آزاد وز هرچه بند رسته
از هر طرف رهایی، گویی ز دام جسته
از صوت و بانگ مرغان وز بلبلان خوش خوان
خنیاگران خوش ساز ، خواننده ی خوش الحان
گسترده سفره ها بود از آب و نان و نعمت
حوری وشی به بر بود از هر دمی غنیمت
شیخی ز دور آمد با روی حق بجانب
کِی بی خبر زعالم ، بنشسته با اجانب!
برخیز و بندگی کن شکرِ کرم به جای آر
زین نعمت فراوان ، بخشیده ها به خروار..
از بهر این کرامات شکرانه ای به من ده
یک درهمی، دلاری! چیزی بده به بنده
گفتم شما وکیلید؟ در بارگاهِ دادار؟
برو کنار عزیزم دست بردار از این کار!
گفتا حالا میبینی.. زیادی در رفاهی!
نمیذارم بمونی تو این خیال واهی
خلاصه خیر نبینه! زیر آب ما رو هم زد
در بارگاه انگار پرونده رو بهم زد
با یک آلارم ساعت دنیام رو واژگون کرد
چیزی به این کوچیکی! خوابهام رو سرنگون کرد
بیدار شدم دوباره، چک و قبوض و سفته
سفره که جمع شده بود، حوریه هم که رفته
برگشت خوردم اینجا مثل چِک بی محل
صبحانه چای خالی بجای نون و عسل
عبرت بگیر جانا از داستان بنده
شکرانه رو بپرداز به بانک و شیخِ ..ونده!! :-$
وگرنه نه شکاری.. نه میتینگ و قراری
نه پول و نه درامد..نه قرار دادِ کاری
8-}

نمایه کاربر
amin
Site Admin

پستتوسط amin » چهار شنبه 22 فروردین 1397, 7:15 am

ما رو وادار به بحر طویل نوشتن یهویی میکنی... استغفرالله

نمایه کاربر
شیفته طبیعت

پستتوسط شیفته طبیعت » چهار شنبه 22 فروردین 1397, 12:43 pm

سلام
به به شیخ امین. درود بر این ادیب بی همتا. خیلی عالی بود. هم صورت و هم معنی :ymapplause: :ymapplause:
همینطور شکارا را مدهوش میکنی که کرور کرور میرن تو کوله. :ymhug:

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » سه شنبه 25 اردیبهشت 1397, 4:47 pm

آان كوهنورد باهوش، آن گرفته مام ميهن را در آغوش، آن رفته در كنار هر ساحلى، آن تماشا نكرده فيلها و سريالهاى ژانر جاهلى، آنكه در مكانيك فعال بود، آنكه كفشهايش از كوهنوردى كهنه بود، آن جوان سر شار از معرفت، آن دوست دار هواى پاك و طبيعت، آن دورى گزيده از تلويزييون و شبكه هاى ارتباطى، آن مخترع بی خیالی اجتماعی، شيخنا و مولانا رضا شكارى در الفت و ورع و تقوا و فضيلت و تصوف و شعر و تيرندازى و كتابت مرتبتى عظيم داشت و در كنار ديگ قيمه كاسه اى پر از حليم داشت.

ابو سعيد ابوالخير نقل ميكند كه شيخ در عمر گرانبار خويش سه كتاب نوشت بدين شرح:

فهرست كامل ابداعات و اختراعات علمى بانوان از قرون وسطى تا عصر حاضر (در 3 صفحه)

مقدمه اى بر دسايس زنان و انواع ادا و اطوار هاى آنان (در هفت جلد، هر جلد 760 صفحه)

شرح كامل زندگى رئيس جمهور هاى عاقبت به خير شده ايران (در 1 صفحه)

تصویر

نمایه کاربر
shekari
حامی سایت
محل اقامت: lorestan
تماس:

پستتوسط shekari » جمعه 28 اردیبهشت 1397, 6:59 am

آن پیر دور اندیش / آن دانشمند هم کیش / آن دانسته همه چیز از پیش / آن تحلیلگر قیمت دلار و کیشمیش / آن دائم السفر در اتریش/ آن استاد سابق در امورنسوان و دراویش/آن دور از شکار قوچ و میش ، افتاده در بحر عمیق دریلینگ و آپلندیش... شیخنا و مولانا حاج اومید کالیفورنیایی جهرمی از مشایخ روزگار بود و مریدان بسیار داشت.روزی در معرفت به چونان مرتبتی رسید که شیخ بهایی درباره وی گفت : ای خاک درت سرمهٔ ارباب بصارت / در تأدیت مدح تو خم، پشت عبارت
در فتنه الاعصار آمده است شیخ در طی طریق با کاروان از بلاد فارس می گذشت که در قریه کازرون مریدان بر وی شوریدند که شیخ ما را پندی ده لکن به سبب خویشن داری شیخ مجلس پند برقرار نگردیده و متعاقبا چه فتنه ها برخاست. 8-}
برخی گویند به سبب کرامات شیخ در عالم اپتیک روح حکیم عمر خیام در عالم تناسخ @-) بر وی رجعت نموده و این اشعار بر وی خوانده: اله اعلم
هرگز دل من ز علم محروم نشد / کم ماند اسرار که معلوم نشد
هفتاد و دو سال فکر کردم شب و روز / معلومم نشد که هیچ معلوم نشد

مع اوصف قبل از غیبت کبری گویند شیخ این عبارات زیر لب زمزمه میکرد:
قیمت ارز و دلار و سکه / برجام و تحریم کشکه
جوانان همه به هوش باشید / وقت حلیم و کشکه
با عربها نجنگید / که فروش تفنگ در گرو جنگه
همه گرد خوبان بگردید / اگر ماشین ندارید با درشکه
;;)

امروز بزرگداشت خیام است. :)

تصویر
صد انداختي تير و هر صد خطاست / اگر هوشمندي يك انداز و راست

http://remele.blogfa.com