عکسها و خاطرات شکار با کمان

شكاري و ورزشي
نمایه کاربر
taxidermist
محل اقامت: global village
تماس:

Re: عکسها و خاطرات شکار با کمان

پستتوسط taxidermist » چهار شنبه 24 آبان 1391, 8:16 am

با توجه به حضور خانم هاي محترم در سايت بايد عفت كلام رو حفظ كرد به اين جهت من نمي گم كه منم همينطور بهرنگ جان ;) !!! خداييش نه گوزن و ديده بودم و نه كمون رو!!!!! :))
هیچوقت نمی توانید با مشت گره کرده دست کسی را به گرمی بفشارید....مهاتما گاندی

سهیلا
محل اقامت: کرمان

پستتوسط سهیلا » چهار شنبه 24 آبان 1391, 8:22 am

بدجنس ها /:) :-w

metal_gear
محل اقامت: شيراز

پستتوسط metal_gear » یک شنبه 5 آذر 1391, 6:07 pm

چه كمونه سره حالي :D خيلي كمونش سره حاله اسمه اين كمونه چيه كاش سندو ساله تير اندازش هم مشخص بود و مشخصه بد به هدف ميزنه هدفو نزده ميتركونه

نمایه کاربر
Mohsen Bowhunter

پستتوسط Mohsen Bowhunter » دو شنبه 1 مهر 1392, 11:32 am

آقا مسعود با تشکر از پست زیبا تون... @};-
میشه یه توضیح در مورد همین محلول که درست کردید بدین.. یکم جزییاتی تر مثلا چقدر و چه مقدار از جوش شیرین و ... باید تو چه مقدار آب بجوشه و بعد این گیاه گزنه %%- از کجا گیر میاد و .....
خیلی ممنون

نمایه کاربر
شیفته طبیعت

پستتوسط شیفته طبیعت » شنبه 12 مهر 1393, 3:02 pm

سلام
یک کلیپ زیبا از هوازنی پرنده با کمان دیدم. خیلی جالب بود. گفتم دوستان هم ببینند. اما برای اینکه بیربط به این تایپیک نباشد خاطرات شکار با کمان خودم را می نویسم. هر چند خیلی پیش پا افتاده هستند و اصلا شکار به حساب نمی آیند. در نوجوانی با تکه چوب و تیوب دوچرخه کمان می ساختیم. برای تیر از حصیر استفاده می کردیم. من به ته تیرها پر می بستم. بعدها با چوب انعطاف پذیر که در دو سر یک لوله فرو کرده بودم کمان قویتر ساختم. به جای زه از طناب باریک استفاده می کردم. سرعت کمان زیاد نبود. بعدا از سیم ترمز دوچرخه استفاده کردم که سرعت جهش بالاتر رفت. یک بار برای گربه تیر انداختم که به محض رسیده تیر در جا جهش زد و تیر به زیر پایش خورد. برای خرگوشی هم که خوابیده بود تیر انداختم و همین اتفاق افتاد. سرعت تیر کم بود. یک بار برای یک خرگوش در حال دویدن تیر انداختم که دقیقا از بین چهار دست و پایش و زیر شکمش عبور کرد. یک بار هم یک موش صحرایی را زدم که به زمین دوخته شد. چند بار موش و موش صحرایی زدم. یکی دو بار هم از روی درخت سسک زدم. همیشه ساعدم خراشیده و نوک انگشتانم متورم بود. کم کم با اختراع تفنگ کمان را به حاشیه فرستادم ولی بیشتر به خاطر کمبود تیر بود. پیدا کردن تیر ها پس از پرتاب دشوار بود و چون کم تیر داشتم خیلی کم پرتاب می نمودم. خاصیت تیرکمان سنگی فراوان بودن تیر است. یک تیرک چوبی در باغمان کاشته بودم که حسابی سوراخ سوراخ بود. بارها لوله ناودان و مقواها و سایر اقلام را اشتباها سوراخ کرده ام. اما در کل پرتاب با کمان را بسیار دوست دارم. فقط برای شکار مثل تفنگ نمی شود مخفی کاری کرد و از یک سوراخ یا لابلای شاخه ها تیراندازی کرد. حتما باید فضا تا حدودی باز باشد و بشود ایستاد. حرکت هم توسط جانور دیده می شود.
ببخشید طولانی شد
برویم سر اصل مطلب
http://www.aparat.com/v/7230d
امیدوارم لذت ببرید
موفق باشید

نمایه کاربر
Ariya
محل اقامت: تهران - ايران

پستتوسط Ariya » چهار شنبه 3 دی 1393, 9:39 pm

شیفته طبیعت نوشته شده:سلام
یک کلیپ زیبا از هوازنی پرنده با کمان دیدم. خیلی جالب بود. گفتم دوستان هم ببینند.
http://www.aparat.com/v/7230d
امیدوارم لذت ببرید
موفق باشید

با سلام و احترام.

دوست عزيز اين كليپ ساختگي هست !

چون نميخوام خيلي Complex and specialized توضيح بدم مختصر و مفيد ميگم !

شما چندين بار كليپ را جلو و عقب در هنگام اصابت تير با پرنده ببريد و دقيق به Angle برخورد تيري كه از كمان رها ميشود و همچنين مقدار پرهاي ريخته شده در هنگام اصابت تير دقت كنيد !

پرنده از جاي ديگر دارد مورد اصابت قرار ميگيرد و نه آن هم با تيري كه از كمان رها مي شود ! ;)

موفق باشيد.
به نظر من بزرگترين توهيني كه به يك شخص ميشه كرد اينه كه جوابشو ندي و بهش بي توجه باشي.

seyed

پستتوسط seyed » چهار شنبه 3 دی 1393, 10:41 pm

ببخشید حضرت استاد میشه Complex and specialized توضیح بدهید تا کمی بهره مند شویم متشکرم (من الله توفیق)

نمایه کاربر
Amirali_v
محل اقامت: مشهد

پستتوسط Amirali_v » چهار شنبه 3 دی 1393, 10:49 pm

دكتر جان ، شما كه ماشالله دستي بر search دارين چرا ؟؟؟
شما اگه در گوگل bow hunting و بعد از اون bird point يا snaro bird point رو سرچ بفرماييد ، با product ي مواجه ميشين كه مثل image زير هست ...
اين product براي اين هست كه hunting پرنده comfort تر بشه ، البته اگه بيشتر search كنين ، در اين زمينه product زياد هست ...

تصویر

اميدوارم كه خوب explain داده باشم ...
آقا من معتقدم كرگدن از يك موضوعي رنج ميبره ...
وگرنه اين همه عصبانيت توي چهره ي اين بزرگوار هيچ توجيه ديگه اي نداره ...

نمایه کاربر
Amirali_v
محل اقامت: مشهد

پستتوسط Amirali_v » چهار شنبه 3 دی 1393, 10:59 pm

دكتر جان ، منو excuse بفرماييد ، forgot كردم عرض كنم ، در اين bird piont ها بعد از release شدن string كمون ، اون cable ها آزاد ميشن تا percent خطا در مورد hunting اين bird ها بياد پايين ...
آقا من معتقدم كرگدن از يك موضوعي رنج ميبره ...
وگرنه اين همه عصبانيت توي چهره ي اين بزرگوار هيچ توجيه ديگه اي نداره ...

بازگشت به “كمان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان