عکسها و خاطرات ماهیگیری

اعم از بحث و عكس و خاطره و ...
نمایه کاربر
ایمان

Re: عکسها و خاطرات ماهیگیری

پستتوسط ایمان » یک شنبه 26 آبان 1392, 7:58 pm

با صید زرد پر خیلی حال میکنم ...
خرين ويرايش توسط 1 on ایمان, ويرايش شده در 0.
می شود پروانه بود و به هر گلی نشست اما بهتر است مهربان بود و به هر دلی نشست

نمایه کاربر
ABAhamid
محل اقامت: تهران

پستتوسط ABAhamid » دو شنبه 27 آبان 1392, 11:44 am

ایمان نوشته شده:با صید زرد پر خیلی حال میکنم ...

تصویر

سلام آقا ایمان
ضمن خوش آمد گویی به جمع خانواده شکاربان لطفا تا حد امکان توضیحاتی در مورد نحوه صید و مشخصات طعمه و سایز قلاب و مناطق صید و..... چاشنی عکسهای زیبایتان بفرمایید تا ما هم بیشتر در لذت شما شریک بشیم
با تشکر از عکسهای قشنگتان و آرزوی شادی برای شما

نمایه کاربر
ایمان

پستتوسط ایمان » دو شنبه 27 آبان 1392, 2:28 pm

سلام حمید خان
بروی چشم ...
راستش این ماهی و دو ماهی دیگر که در این برنامه صید شدند بعد از گذراندن مدت زمانی حدود 20 ساعت بدون حتی یک ضربه به قلاب انجام شد . من کاملا حوصله ام سر رفته بود و تصمیم داشتم که لوازم رو جمع کنم و برگردیم . اما پسر عموی من که اصولا شکارچی هست و علاقه چندانی به ماهیگیری الی الخصوص صید با قلاب نداره ( بر عکس من ! ) بهم گفت ما که این راه رو اومدیم ، پس تا زمانی که وقت داریم بمونیم . منهم قبول کردم و حوالی ظهر بود که اصلا انتظار صید نمیرفت اولین ماهی که دو کیلو و سیصد بود به قلاب افتاد . و به فاصله زمانی کمی دو ماهی دیگه .
قلاب استفاده شده شماره 4 طلایی بدون سوراخ پایه بلند DAM و طعمه بچه ماهی . سیستم ریسه سرب آزاد همراه آنتی تنگل بوم Cormoran .
می شود پروانه بود و به هر گلی نشست اما بهتر است مهربان بود و به هر دلی نشست

نمایه کاربر
mohsenj

پستتوسط mohsenj » شنبه 9 آذر 1392, 8:41 am

بعد از یه شب بدون ماهی (کی حال داره اینها رو جمع کنه) @-)
تصویر

نمایه کاربر
ABAhamid

پستتوسط ABAhamid » چهار شنبه 27 آذر 1392, 4:47 pm

سلام به دوستان عزیز
امروز داشتم آلبوم عکسهای قدیمی رو ورق میزدو چند تا عکس ماهیگیری در دریاچه تار دیدم مربوط به حدودای سال 65-66 میشه که هنوز تک توکی خال قرمز میشد گرفت رنگین کمان هم خوب بود به ندرت کسی میامد تقریبا برای ماهیگیری بکر بود البته قبل از اینکه راننده های کمپرسی های معدن سیلیس با دینامیت نسلش رو منقرض کنن و بعد از تعطیل شدن معدن اگر چیزی بافی مانده بود با چند تا مانوری که توسط نیروی انتظامی و بسیج که اونجا کمپ زده بودن اجرا شد کاملا نسلشان منقرض شد اما اگر باز به حال طبیعی ول میشدن شاید تکثیر میشد اما چند سال بعد به یه شرکت دریاچه را اجاره دادن که تعدادی قزل رنگین کمان توی دریاچه ریختن و چند سالی هم پروانه ماهیگیری صادر میکردن اما ماهیهاش با رنگین کمان پشت زیتونی که سالها قبل رها سازی کرده بودن فرق داشتن بطوریکه این نوع جدید تکثیر طبیعی نشد و ماهی زردک کم کم به انواع قزل آلا حاکم شد آخرین باری که رفتم فکر کنم سال 82 بود که برای اولین بار هرچی ماهی گرفتیم ریز و درشت همش زردک بود و چند بار دیگه هم رفتم اما از قزل آلا خبری نبود و حالا که حدود 10 سال میشه نرفتم و از اوضاعش هم خبری ندارم یادش بخیر فصل شکار توی مسیر کبک میزدیم و اطراف هر دو دریاچه گاهی مرغابی و جره و حتی چنگر هم شکار میکردیم دست مسئولین و کارشناسهای سازمان درد نکنه هرجا رو دست گزاشتن که کاری انجام بدن نابودش کردن رفت پی کارش حالا هی برن میمون هوا کنن و شعار افزایش جمعیت بدن تا کل مملکت از بین بره
تصویر
اینها رو در عرض 2-3 ساعت با یه پشه دست ساز خودم گرفتم
تصویر
این یکی رکوردشان بود که 47 سانته
تصویر
این عکس پسرم نیما هست چند سال بعد یعنی 82 که فقط زردک گرفتیم و نفری 5000 تومن پول پروانه صید برای قزل آلا دادیم
تصویر

--shooter--

پستتوسط --shooter-- » پنج شنبه 28 آذر 1392, 6:29 am

تصویر
ماهی سنگ(song) رودخانه سیمره، وزنش بالای 40 کیلو بود ،ماهی های سنگینتر از این تا 70 کیلو هم گرفتن،خودم تا 63کیلو دیدم
قدیمی ترها تعریف میکنن که خیلی بزرگتر از این هم دیدن
تا 140 کیلو هم گزارش شده، در کشور ایران ،عراق و سوریه وجو داره
تو ایرانم ، بنظرم فقط تورودخانه سیمره، کرخه وجود داره
هخامنشیان شكار را مناسب ترین مكتب برای تعلیم و تربیت و آموزگار حقیقی فنون جنگ، سحرخیزی، بردباری،
تحمل سختی ها، آموختن نظم و ترتیب به كودكان و نوجوانان می دانستند و فرزندانشان را از كودكی در این مكتب می پروراندند.

نمایه کاربر
shadow
محل اقامت: بندرانزلی

پستتوسط shadow » شنبه 7 دی 1392, 9:35 pm

در ماه گذشته چند روزی فرصتی پیش اومد تا در رود ولگا ماهیگری کنم تجربه خوبی بود و تونستم در مدت 4روز ماهی هایی مثل کپور ، سیم ، فیتوفاک ، سوف و سبله ( اسبله ) رو صید کنم که از بعضی هاشون تونستم عکس تهیه کنم که تقدیم دوستان میکنم

تصویر

تصویر
طول 83 cm
تصویر

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
shadow
محل اقامت: بندرانزلی

پستتوسط shadow » شنبه 7 دی 1392, 9:41 pm

در ادامه