پر كردن فشنگ اسلحه گلوله زنى (ريلودينگ)

مباحث مربوط به سلاح
نمایه کاربر
sobhangh

Re: پر كردن فشنگ اسلحه گلوله زنى (ريلودينگ)

پستتوسط sobhangh » جمعه 13 مهر 1397, 9:26 am

سلام و عرض ادب خدمت همه
خرين ويرايش توسط 1 on sobhangh, ويرايش شده در 0.
محبت که از حد بگذرد جاهلان خیال باطل کنند

نمایه کاربر
sobhangh

پستتوسط sobhangh » جمعه 13 مهر 1397, 9:30 am

سلام خدمت دوستان عزیز.چند وقتیه میخوام سری جدید فشنگهامو لود کنم اما به دلیل کمبود پوکه نمیتونم این کارو بکنم، حالا سوالم اینه ایا میشه با دو مدل پوکه این کارو انجام داد و ایا با دومدل لود بشه تاثیر داره، ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

پستتوسط Omid » جمعه 13 مهر 1397, 6:05 pm

بعله تاثير داره ولى با كمى سعى و خطا ميتونيد يه لود خوب با پوكه جديد هم درست كنيد. پوكه هاى جديد رو وزن كنيد و با پوكه هاى قديمى مقايسه كنيد. اگر سنگين تر هستند احتمالا كمى حجم داخلى پوكه كمتر هست و بهتره مثلا يك گرين مقدار خرج رو كمتر كنيد و بلعكس. در هر حال بايد فشنگ درست شده رو تست كنيد تا از كيفت و دقت اون مطمعن بشيد.

نمایه کاربر
sobhangh

پستتوسط sobhangh » شنبه 14 مهر 1397, 9:27 am

Omid نوشته شده:بعله تاثير داره ولى با كمى سعى و خطا ميتونيد يه لود خوب با پوكه جديد هم درست كنيد. پوكه هاى جديد رو وزن كنيد و با پوكه هاى قديمى مقايسه كنيد. اگر سنگين تر هستند احتمالا كمى حجم داخلى پوكه كمتر هست و بهتره مثلا يك گرين مقدار خرج رو كمتر كنيد و بلعكس. در هر حال بايد فشنگ درست شده رو تست كنيد تا از كيفت و دقت اون مطمعن بشيد.

ممنون اقا امید عزیز، پس وزن پوکه ها لگه هم وزن باشن مشکلی پیش نمیاد، اخه من پنجاه تا پوکه سوپر ایکس دارم و پنجاه تا rws

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » جمعه 20 مهر 1397, 10:09 pm

روز جمعه همگى به خير. امروز نشستم از لوازم مختلف (پوكه، سر گلوله، ...) كه دارم يه ليست گرفتم تا ببينم چى در چه كاليبرى مصرف شده يا رو به اتمام هست. كمد وسايل رو هم مرتب كردم. :ymhug: :D

تصویر

يه دستگاه براى اندازه گيرى گلوى پوكه گرفتم كه نميدونم واقعا مفيد هست يا نه. اينو روى ميز ريلودينگ نصب كردم. :-? :)

تصویر

نمایه کاربر
amin
Site Admin
محل اقامت: اهواز

پستتوسط amin » دو شنبه 23 مهر 1397, 11:35 am

خدا شاهده تو فقط قصدت اینه که چیز ما رو بسوزونی!... هیچیت نیست دیگه!
ما هم سالی 100 عدد کاتریج 12 سهمیه میگیریم.. که توی 4 سال اخیر من یک دونه هم نگرفتم از بس آشغالن!
او را خود التفات نبودي به صيدمن
............................ من خويشتن اسير كمند نظر شدم

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » پنج شنبه 26 مهر 1397, 4:21 am

amin نوشته شده:خدا شاهده تو فقط قصدت اینه که چیز ما رو بسوزونی!... هیچیت نیست دیگه!
ما هم سالی 100 عدد کاتریج 12 سهمیه میگیریم.. که توی 4 سال اخیر من یک دونه هم نگرفتم از بس آشغالن!

امين جان، من شايد قصدم همين باشه كه شما فرموديد :D ولى در عمل دارم چيز خودم رو ميسوزونم با اين همه وقت و انرژى كه براى پر كردن فشنگ هاى مختلف ميزارم #-o 8-}

دو سه روز پيش رفتم ميدان تيرندازى براى تست حدود 70 تا فشنگ كه خودم با كلى صرف وقت و حوصله در ظرف چندين روز درست كرده بودم. همه در كاليبر 300 وينچستر مگنوم و براى تست در سه تا تفنگ مختلف.. از شانس من همون روز چنان باد شديدى ميوزيد كه نگو.. هر از يه مدت هوا آروم ميشد بعد دوبره باد از يه جهت ديگه مييومد.. دو بار اون چارچوب و تخته كه كاقز هدف رو بهش ميچسبونيم افتاد! يه بار هم دستگاه سرعت سنج كه روى سه پايه نصب ميكنم و سرعت گلوله ها رو اندازه ميگيرم باد زد و افتاد.. خلاصه بعد از كلى برنامه ريزى به علت وزش باد شديد من نتونستم تست دقت و گروپ گيرى انجام بدم ولى بعد كه باد كمى آروم تر شد به هدف هاى دور (300 و 400 يارد، حدود 370 متر) تيرندازى كردم كه نتايج جالبى داشت.. در تاپيك ديگه راجع بهش توضيح ميدم..

فتواى من همچنان اين هست براى شكار بهتره گلوله هاى سنگين استفاده كنيم و در فاصله حد اكثر صد متر تيرندازى كنيم..فشنگ سمت راست 308 هست با مرمى 170 گرينى LAPUA دو تا فشنگ سمت چپ كاليبر 9.3 ميليمتر هستند با فشنگ 286 گرين WOODLIEGH ساخت استراليا، :ymhug: :x

تصویر

بازگشت به “مباحث فني”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان