پر كردن فشنگ اسلحه گلوله زنى (ريلودينگ)

مباحث مربوط به سلاح
نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

Re: پر كردن فشنگ اسلحه گلوله زنى (ريلودينگ)

پستتوسط Omid » پنج شنبه 18 بهمن 1397, 1:50 am

tanhaeim1 نوشته شده:.برامون عکس از فشنگ ها بذارید.

باشه.. باشه.. ما كه بخيل نيستيم، اين هم عكس يه دونه فشنگ.. :D :-\

تصویر

نمایه کاربر
Nima4416
محل اقامت: تهران
تماس:

پستتوسط Nima4416 » سه شنبه 23 بهمن 1397, 6:55 am

Omid نوشته شده:در بلاد لس آنجلس از چند روز گزشته تا الان همش هوا بارونى و ابرى هست.. در چنين ايام مرطوبى ميشه خونه نشست و ريلودينگ كرد.. همزمان با ريلودينگ ميشه در باره كاليبر هاى مختلف هم خيال پردازى كرد.. :D

تصویر

امید خان. این 85 میل که طول کلی فشنگ شماست با فری بور سلاحتون چقدر فاصله داره بیشتر از 3 میل؟ یا کمتر میخوام ببینم جامپ متعارف گلوله در این کالیبر چقدر هست. با تشکر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 24 بهمن 1397, 1:16 am

سلام،

فشنگ هايى كه من درست كردم طولشون 94 ميليمتر هست. شما اين عدد 85 رو از كجا آورديد؟در هر حال، تفنگى كه من اين فشنگ ها رو در اون تست ميكنم يه تفنگ كمر شكن دو لول هست، طول خزانه رو من اندازه نگرفتم ببينم چقدر هست و اينكه آيا نوك مرمى به خان لوله نزدييك هست يا نه. :)

نكته تستى: ديروز با اقاى كريس سلز (نماينده شركت هايم در آمريكا) صحبت ميكردم در ضمن صحبت سوال كردم كه آيا تفنگ هايم مدل 55 هنوز ساخته ميشه يا نه؟ گفت كه بله اگر مشترى سفارش بده هوز ساخته ميشه به قيمت پايه XX000 دلار، كنده كارى و چوپ درجه يك قيمت رو از اين هم بالاتر ميبره.. اونوقت من $# (كلمه بهترى ميشه گفت؟) فشنگ درست ميكنم ميبرم در اين تفنگ تست ميكنم!!! 8-} 8-} :-\

تصویر

نمایه کاربر
Nima4416
محل اقامت: تهران
تماس:

پستتوسط Nima4416 » چهار شنبه 24 بهمن 1397, 5:59 am

[quote="Omid"]سلام،

فشنگ هايى كه من درست كردم طولشون 94 ميليمتر هست. شما اين عدد 85 رو از كجا آورديد؟در هر حال، تفنگى كه من اين فشنگ ها رو در اون تست ميكنم يه تفنگ كمر شكن دو لول هست، طول خزانه رو من اندازه نگرفتم ببينم چقدر هست و اينكه آيا نوك مرمى به خان لوله نزدييك هست يا نه. :)

سلام c.o.a.l که روی یدونه از همین عکس ها نوشتید 85 مال یدونه عکس بالاتر رو گفتم. کلا اگه میدونید جامپ معقول برای مرمی گلوله زن این حدود حدود چقدر هست بگید ممنون میشم.از اونجایی که نشسته توی لول تا به خان برسه و شروع به چرخش کنه چقدر مناسبه خصوصا کالیبر 270. من مشکل اینو دارم که یکی میگه خانبوس باشه یکی میگه بالای سه میل یکی میگه نیم میل. خلاصه مرمی تو چه فاصله ای بهترین بازده و کمترین جامپ رو خواهد داشت به نظر شما. با تشکر البته من دستور ریلودینگ هر مرمی رو دارم از تو کتابش اما دوستان میگن کاستومایز نسبت به سلاح خود آدم بهتره

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 24 بهمن 1397, 5:14 pm

سلام بر نيما خان كه عكس فشنگ كاليبر 9.3X74 رو نقل قول ميكنه بعد ميگه سوالش مربوط به يه كاليبر ديگه (9.3X64) بوده... :-B :ymapplause: :ymapplause: 8-} 8-}

و اما طول بهيينه فشنگ.. سوالى مهمى هست كه من هم جوابش رو نميدونم و كلا تجربه من اين هست كه جواب مشخصى نداره. هر تفنگى با يه طول فشنگ ممكنه بهتر و دقيقتر شليك كنه. خيلى از تفنگ ها هم اصلا نميشه طول فشنگ رو زيياد كرد تا مرمى به خان درگير بشه به دليل اينكه ديگه فشنگ توى خشاب جا نميشه يا اگر هم جا بشه درست "فيد نميشه" يعنى با حركت گلنگدن به جلو گير ميكنه و راحت وارد خزانه نميشه.. اين مسايل (فيد راحت و مطمعن) بسيار مهم تر از اين هست كه مرمى به خان نزديك شده يا نه..

من طول فشنگ رو طورى انتخواب ميكنم كه فشنگ خوش قامت و زيبا به نظر بيياد بعد تست ميكنم (با فشنگ خالى بدون باروت) ببينم فشنگ خوب و راحت وارد خزانه ميشه يا نه.. :)

exact52

پستتوسط exact52 » پنج شنبه 25 بهمن 1397, 11:54 am

Omid نوشته شده:سلام،

نكته تستى: ديروز با اقاى كريس سلز (نماينده شركت هايم در آمريكا) صحبت ميكردم در ضمن صحبت سوال كردم كه آيا تفنگ هايم مدل 55 هنوز ساخته ميشه يا نه؟ گفت كه بله اگر مشترى سفارش بده هوز ساخته ميشه به قيمت پايه XX000 دلار، كنده كارى و چوپ درجه يك قيمت رو از اين هم بالاتر ميبره.. اونوقت من $# (كلمه بهترى ميشه گفت؟) فشنگ درست ميكنم ميبرم در اين تفنگ تست ميكنم!!! 8-} 8-} :-\

تصویر

سلام

این تفنگ هایم نون هم میخره یا مثلا چای دم میکنه که قیمتش پنج رقمیه؟

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » جمعه 26 بهمن 1397, 4:23 pm

اين سواليست به غايت ژرف كه پاسخ آن جز بر پرهيزكاران بر كسى پوشيده نيست. :) و اما بعد:

تفنگ گلوله زنى دو لول فلسفه اش و عملكردش كاملا با تفنگ گلوله زنى گلنگدنى و تفنگ ساچمه زنى دو لول متفاوت هست. اينكه شما دو تا لوله رو روى هم يا كنار هم سوار كنيد و بعد طورى تنظيم كنيد كه در يه فاصله خاص (مثلا 50 متر) محل برخورد گلوله يكى بشه كار حضرت فيل هست. دو تا لوله نبايد موازى باشه ، همچنين حرارت كه به علت شليك تير در يك لوله توليد ميشه روى محل برخورد تير دوم اثر ميزاره. اين مسايل در تفنگ ساچمه زنى چندان مهم نيست و به چشم نميياد ولى در تفنگ گلوله زنى مهم هست و تنها راه تنظيم لوله ها هم سعى و خطا هست كه در مرحله ساخت و با جوش موقتى لوله ها، شليك، باز كردن و جوش دو باره انجام ميشه. از ساخت و تنضيم لوله ها كه بگزريم، مكانسيم اين تفنگ "SIDE LOCK" هست كه بسيار مكانيسم دقيق و گروم قيمتى هست و با دست ساخته ميشه و براى هر تفنگ به طور جداگانه. و ديگه اينكه مكانيسم SIDE LOCK اين تفنگ هم از نوع بسيار ويژه اى بنام PINLESS SIDE LOCK هست كه هيچگونه جاى پيچ يا پرچ روى صفحه كنار كپ قرار داده نميشه. :x :x

نمونه مكانيسم سايد لاك از داخل:
تصویر

نمونه مكانيسم سايد لاك از بيرون (نمونه پين دار):
تصویر

نمونه مكانيسم سايد لاك از بيرون (بدون پين):
تصویر

exact52

پستتوسط exact52 » جمعه 26 بهمن 1397, 5:25 pm

Omid نوشته شده:اين سواليست به غايت ژرف كه پاسخ آن جز بر پرهيزكاران بر كسى پوشيده نيست. :) و اما بعد:

تفنگ گلوله زنى دو لول فلسفه اش و عملكردش كاملا با تفنگ گلوله زنى گلنگدنى و تفنگ ساچمه زنى دو لول متفاوت هست. اينكه شما دو تا لوله رو روى هم يا كنار هم سوار كنيد و بعد طورى تنظيم كنيد كه در يه فاصله خاص (مثلا 50 متر) محل برخورد گلوله يكى بشه كار حضرت فيل هست. دو تا لوله نبايد موازى باشه ، همچنين حرارت كه به علت شليك تير در يك لوله توليد ميشه روى محل برخورد تير دوم اثر ميزاره. اين مسايل در تفنگ ساچمه زنى چندان مهم نيست و به چشم نميياد ولى در تفنگ گلوله زنى مهم هست و تنها راه تنظيم لوله ها هم سعى و خطا هست كه در مرحله ساخت و با جوش موقتى لوله ها، شليك، باز كردن و جوش دو باره انجام ميشه. از ساخت و تنضيم لوله ها كه بگزريم، مكانسيم اين تفنگ "SIDE LOCK" هست كه بسيار مكانيسم دقيق و گروم قيمتى هست و با دست ساخته ميشه و براى هر تفنگ به طور جداگانه. و ديگه اينكه مكانيسم SIDE LOCK اين تفنگ هم از نوع بسيار ويژه اى بنام PINLESS SIDE LOCK هست كه هيچگونه جاى پيچ يا پرچ روى صفحه كنار كپ قرار داده نميشه. :x :x

نمونه مكانيسم سايد لاك از داخل:
تصویر

نمونه مكانيسم سايد لاك از بيرون (نمونه پين دار):
تصویر

نمونه مكانيسم سايد لاك از بيرون (بدون پين):
تصویر

سلام بر شیخ بزرگ

آیا فشنگهایی با این قدرت را نمیشود در تفنگ گلنگدنی استفاده کرد؟ منظورم دلیل ساخت اینچنین تفنگهایی چیست؟

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » شنبه 27 بهمن 1397, 4:44 pm

چرا، تفنگ گلوله زنى گلنگدنى در كاليبر هاى سنگين و قوى مثل 416 هم ساخته ميشه. تفنگ دو لول قبل از تفنگ گلنگدنى ابداع شده و اين دو مكانيسم به موازت هم پيشرفت كرده اند. تفنگ دو لول محدودييت هاى زييادى داره اما چند تا ويژگى بسيار جالب هم داره: دو تير به فاصله بسيار كم ميتونه شليك كنه و احتمال گير كردن تفنگ صفر هست.

اين ويديو رو نگاه كنيد :

https://www.youtube.com/watch?v=6to3R4BFXe

:-? 8-} 8-}

تصویر

exact52

پستتوسط exact52 » شنبه 27 بهمن 1397, 9:16 pm

Omid نوشته شده:چرا، تفنگ گلوله زنى گلنگدنى در كاليبر هاى سنگين و قوى مثل 416 هم ساخته ميشه. تفنگ دو لول قبل از تفنگ گلنگدنى ابداع شده و اين دو مكانيسم به موازت هم پيشرفت كرده اند. تفنگ دو لول محدودييت هاى زييادى داره اما چند تا ويژگى بسيار جالب هم داره: دو تير به فاصله بسيار كم ميتونه شليك كنه و احتمال گير كردن تفنگ صفر هست.

اين ويديو رو نگاه كنيد :

https://www.youtube.com/watch?v=6to3R4BFXe

:-? 8-} 8-}

تصویر

سلام
لینک کار نمیکنه

بازگشت به “مباحث فني”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان