تيراندازى در مسافت دور

بادي-خفيف-كاليبر بزرگ
نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

Re: تيراندازى در مسافت دور

پستتوسط Omid » چهار شنبه 9 فروردین 1396, 3:33 pm

تاکسیدرمی نوشته شده:والا بهرنگ جان فاصله رو که گفتم 25 متره ...

اين تاپيك موضوعش تيرندازى در مسافت دور هست. يه كم فاصله رو بيشتر كنيد :D و سلاح مورد نظر رو هم از تپانچه كمرى تقيير بدييد به تفنگ انوقت ميشه بحث رو ادامه داد.. :)

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 1 شهریور 1396, 5:49 pm

هفته قبل من رفته بودم ايالت وايومينگ و اونجا در يك شكار گاه با دوستان آلمانى كه در كار توليد و طراحى دوربين و ساير وسايل اوپتيكى هستند ملاقات داشتيم و كلى هم تيرندازى كرديم و دوربين ابداعى خودم رو هم تست كرديم. به تدريج در تاپيك هاى مختلف از تجربييات اين سفر مينويسم..

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

--shooter--

پستتوسط --shooter-- » جمعه 27 بهمن 1396, 7:24 pm

سلام بر دوستان امروز مسابقه تیراندازی اصفهان برگزار شد.
در دو فاصله 200متر و چهارصد متر.
کسی از دوستان شرکت کرده؟
اینباز هم همون تفنگ منلیخر با کالیبر 308 که در اراک اول شد گویا اول شده.
تفنگی نخحیر 3 ماوزر نودوهشت با کالیبر 308 رو که من برای یک از دوستام جمع کردم. پنجم شد. البته و متاسفانه دوربین اونطور که باید تنظیم نبوده ، روز قبلش فرصت نشده بود که بره تیراندازی تو همین میدون تیر. با قلق تیر انداخته بود. دوربین یه مقدار بالا و راست میزده. تو هر دو ماده مقام پنجم رو کسب کرد. با فشنگ 175 گرین فدرال مچ کینگ.
عکسای مسایقه برسه دستم میزارم

تصویر

تصویر

تصویر

دوستان در مورد این فشنگها برای لانگ رنج نظرشون رو بگن ممنون میشم
خرين ويرايش توسط 1 on --shooter--, ويرايش شده در 0.
هخامنشیان شكار را مناسب ترین مكتب برای تعلیم و تربیت و آموزگار حقیقی فنون جنگ، سحرخیزی، بردباری،
تحمل سختی ها، آموختن نظم و ترتیب به كودكان و نوجوانان می دانستند و فرزندانشان را از كودكی در این مكتب می پروراندند.

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » شنبه 28 بهمن 1396, 4:43 pm

به به! خيلى جالبه! لطفا در مورد اين مسابقات و اينكه برندگان كى بودن و نحوه برگزارى و مقرارت اون هم توضيح بديد.

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » جمعه 17 فروردین 1397, 5:39 pm

براى دوستانى كه خلى علاقه مند به تيرندازى در مسافت دور!! هستند، شركت مرمى سازى برگر روى سايتش يه مقاله داره و توضيح داده كه تيرندازى به شكار فقط و فقط وقتى موجه هست كه شكارچى از هدف قرا دادن قلب يا نقاط حياتى بدن حيوان صد در صد مطمعن باشه. براى اينكار، نسخه قابل چاپ سايز نقاط حياتى چند مدل شكار بزرگ رو هم روى سايتش گزاشته كه ميتونيت پرينت بگيريد و به عنوان هدف استفاده كنيد. در هر فاصله كه بتونيد نه تير از ده تا تير رو به نقطه حياتى شكار مورد نظر بزنيد، در اون فاصله ميتونيد اخلاقا و شرعا (به فتواى من) شكار كنيد :D :)

http://www.bergerbullets.com/vital-zone-hunting-targets/

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » جمعه 7 اردیبهشت 1397, 8:10 pm

ديروز رفته بودم تيرندازى براى تست يه سرى لود جديد در كاليبر 8X68S كه خودم درست كرده بودم. چند فشگ باقى مانده ساخته RWS هم برده بودم كه تست كنم. اول يه گروه سه تاييى با فشنگ H-MANTEL شليك كردم كه دقيق خورد به مركز هدف و حدود 3 سانت بالا. با خودم حساب كردم اين فشنگ بايد حدود 30 سانت در 300 متر افت كنه. يه سرى پاندول آهنى در اين فاصله هست كه ميشه هدف گرفت (در عكس زير از توى دوربين تفنگ پيداست , سمت چپ عكس، خاكريز سوم)، من دومى از سمت راست رو هدف گرفم وسط زنجيرش كه اونو ازش آويزون كرده بودن. شليك كه كردم زنجير پاره شد و ديسك آهنى آفتاد!! 8-} 8-} ها ها ها!! =)) معلوم شد افت گلوله كمتر از حد انتظار من هست و گلوله خورده به زنجير! دباره پاندول سمت راست رو هدف گردم چند سانت بالا تر از لبه بالاييش و بنگ! تىر خرد به هدف و شروع كرد به تلو تلو خوردن.. :ymapplause:

الان از اين چهار تا پاندول كه در عكس پيدا هست. يكيش كنده شده و نيست :D

تصویر

بازگشت به “اهداف ثابت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان