ميدان تيرندازى - لوس آنجلس

بادي-خفيف-كاليبر بزرگ
نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

Re: ميدان تيرندازى - لوس آنجلس

پستتوسط Omid » شنبه 27 مرداد 1397, 6:13 pm

يه رست مخصوص براى زير قنداق و يه رست كوچكتر براى زير بچه قنداق سفارش دادم برام ساختند. اين رست جديد قسمت زير بچه قنداق نيم دايره هست. رست عقب هم طولانى تر و بزرگتر و قسمت "گوش خرگوشى" اون هم كه قنداق رو نگاه ميداره نصبت به محور تفنگ زاويه داره و كج هست. اينشالا وقت كنم اين ها رو تست كنم ببينم چه جورى هست..

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » جمعه 6 مهر 1397, 6:04 pm

چند روز پيش رفتم ميدان تيرندازى و حدود 80 تا فشنگ كه خودم درست كرده بودم شليك كردم . 50 تا در كاليبر 300 وينچستر مگنوم و حدود 20 تا در كاليبر 8X6S كه به همون اندازه پر قدرت هست. شونه راستم كه حسابى مورد نوازش تفنگ ها قرار گرفت :D ، بعد ديروز چند ساعت نشستم و لوله تفنگ ها رو تميز كردم، بعد كلى وقت گزاشتم سرعت و محل بر خورد گلوله و گروپ هايى كه بدست اومده بود رو در دفترچه هايى كه دارم ياد داشت كردم و نمودار سرعت گلوله ها رو هم با كامپوتر كشيدم كه در تاپيك ريلودينگ پست كردم.

نتيجه گيرى: تيرندازى و شكار به وقت و حوصله بسيار زييادى نيياز داره (همچنين پول كافى). ولى فقط از همين طيق هست كه ميشه مهارت و دانش كسب كرد، با خوندن اينترنت و مجلات هيچى دستگير آدم نميشه. :-??

TIRANDAZ

پستتوسط TIRANDAZ » دو شنبه 9 مهر 1397, 3:40 am

درود @};-
خوبید جناب دکتر.
مرسی بابت پستهای ارزشمندتون.
من Trend شما رو توی تیراندازی و شکار بیشتر روی تاکید بر فواصل معقول شکار دیدم (زیر 250 متر یا نهایتاً MPBR)..
واقعیت اینه که هنر تیراندازی (و نه لزوماً شکار) حقیقتاً بعد از 300 متر شروع میشه و نقش خطاهای کوچک بسیار پررنگ تر میشه..
من خواهش میکنم اگر امکانش هست شما که تا اینحد موضوع رو با عشق و علم پیگیری میکنید از فواصل LONG RANGE هم تست بگیرید...
چالشهایی که در تیراندازی به فواصل دور ایجاد میشه، به هیچ عنوان قابل مقایسه با رنج MPBR نیست..
شاید اصلن بد نباشه یه قسمت توی فروم برای این منظور درست شه..

با سپاس فراوان

آنانکه محیط فضل و آداب شدند
در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون
گفتند فسانه‌ای و در خواب شدند

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » سه شنبه 10 مهر 1397, 6:35 pm

سلام جناب آقاى تيرنداز،

ممنون از نظر لطف شما. من فعلا در همون مراحل رى-لودينگ دارم تجربه كسب ميكنم و هدفم تيرندازى در فاصله دور نيست. در روز هاى عادى، حد اكثر فاصله كه شليك ميكنم 300 يارد (حدود 270 متر) هست. يكبار كه داشتم دوربين طراحى خودم رو تست ميكردم تا فاصله 400 يارد هم تيرندازى كردم. اين فواصل بسيار دور هست و براى شكار كسى توى اين فاصله ها شكار نميكنه. توى ميدان تيرندازى با وجود ميز با ثبات و رست خوب باز هم زدن تير به يه ديسك آهنى در فاصله 300 يارد كار سختى هست، چه برسه به شكار گاه و در حالت خستگى و تشنگى و ...

من وقتى در زمينه تهيه فشنگ ايده آل به خود كفايى برسم (در چند كاليبر به اين مرحله رسييدم و فشگ هاى بسيار دقيقى درست كردم)، ديگه تيرندازى از روى ميز و استفاده از كرونو متر و تست سرعت گلوله و اينها رو كنار ميزارم و به طور نشسته يا ايستاده به پوستر هايى از حيوانت تيرندازى ميكنم.. شرايطى شبيه به شكار.. :)

عكس مال 5 يا 6 سال پيش هست.. وقتى جوونتر بودم.. :-\ :-B

تصویر

بازگشت به “اهداف ثابت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان