تيراندازى در مسافت دور

بادي-خفيف-كاليبر بزرگ
نمایه کاربر
hossein2haghighi
محل اقامت: بندرعباس

Re: تيراندازى در مسافت دور

پستتوسط hossein2haghighi » سه شنبه 18 اسفند 1394, 9:40 pm

ضمن تشکر از جناب امید خان بابت تصحیح جواب اشتباه من ،من این مطلب رو که بیان کردم سالها قبل در یکی از این مجلات سلاح و شکار خواندم پس به احتمال قریب به یقین اونجا اطلاعاتشون اشتباه بوده،و یادم بمونه که جواب صحیح به این شکله که امید خان فرمودن.امید خان حالا اگر جای دیگه قرار شد ابراز فضل کنم با اطمینان بگم یک دور ده اینچ یا متزلزل هههههه دوست عزیز قصد شوخی بود یه وقت رنجیده خاطر نشین خدای ناکرده.
چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم وبر زنده یک تن مباد

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 19 اسفند 1394, 6:26 pm

سلام،

خواهش ميكنم. ما اينجا دارين يه سرى جزعيات فنى رو بحث ميكنيم و هر كسى ممكنه اين ها رو يادش بره يا اشتباه كنه. چيز مهمى نيست. من خودم هم اين ارقام رو يادم نيست، روى جدول در كتابهاى رييلودينگ نگاه كردم و اينجا نوشتم. ;)

نمایه کاربر
hossein2haghighi

پستتوسط hossein2haghighi » چهار شنبه 19 اسفند 1394, 8:37 pm

جناب امید خان پس علت افت بیشتر کالیبر هشت چیه وقتی شرایط یکسان هست در طول لول سرعت و وزن و شکل مرمی ؟ حتی چرخش خان هشت نسبت به 270بیشتر هست ؟

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » پنج شنبه 20 اسفند 1394, 5:21 pm

سلام،

جدول باليستيك كه شما پست كرديد، شرايط برابر رو نشون نميده يا يه جايى يه اشتباه وجود داره. (اگر وزن و سرعت گلوله برابر باشه، انرژى هم يكسان هست، جدول شما اين رو نشون ميده)

بسته به نوع گلوله، وزن گلوله و سرعت گلوله افت كاليبر 270 ميتونه از كاليبر 8 ميليمتر ماوزر بيشتر باشه. مثال زير دو تا فشنگ ساخت شركت نرما براى اين كاليبر ها رو مقايسه ميكنه، ميبينيد كه افت كاليبر 270 (نمودار قرمز) در اين حالت بيشتر هست.

تصویر

نمایه کاربر
hossein2haghighi

پستتوسط hossein2haghighi » پنج شنبه 20 اسفند 1394, 7:12 pm

تصویر

نمایه کاربر
hossein2haghighi

پستتوسط hossein2haghighi » پنج شنبه 20 اسفند 1394, 7:14 pm

تصویر

نمایه کاربر
hossein2haghighi

پستتوسط hossein2haghighi » پنج شنبه 20 اسفند 1394, 7:18 pm

امید خان دوست عزیز وزنها یکی هستند،bcوسرعت هم یکی هست فقط نمیدونم چرا انرژی فرق میکنه ؟ این برنامه ای که من استفاده کردم ساکو هست میتونید بررسی کنید یا از برنامه خودتون استفاده کنید ، سرعت مرمی 150 gn هشت برابر با 2880فوت بر ثانیه بود .

نمایه کاربر
hossein2haghighi

پستتوسط hossein2haghighi » پنج شنبه 20 اسفند 1394, 7:33 pm

اما در مورد تصویر شما ،این مقدار افت 270ناشی از bcپایین تر هست و قاعدتا نباید 270افت بیشتری داشته باشه،در تصویری که ارائه دادین ظاهر فشنگها نمایان گر اینه که مرمی هشت شما بالستیک تیپ هست ،اما فشنگ 270 مرمیش هالو پوینت پس نمیتونه بالستیک برابری داشته باشه.

نمایه کاربر
hossein2haghighi

پستتوسط hossein2haghighi » پنج شنبه 20 اسفند 1394, 7:34 pm

اما در مورد تصویر شما ،این مقدار افت 270ناشی از bcپایین تر هست ،در تصویری که ارائه دادین ظاهر فشنگها نمایان گر اینه که مرمی هشت شما بالستیک تیپ هست ،اما فشنگ 270 مرمیش بالستیک پایین تری احتمالا داره ایا اون bc 43 مربوط به هر دو مرمی هست یا فقط مرمی هشت با وزن 10.4
خرين ويرايش توسط 1 on hossein2haghighi, ويرايش شده در 0.

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » پنج شنبه 20 اسفند 1394, 7:39 pm

hossein2haghighi نوشته شده:امید خان دوست عزیز وزنها یکی هستند،bcوسرعت هم یکی هست فقط نمیدونم چرا انرژی فرق میکنه ؟ این برنامه ای که من استفاده کردم ساکو هست میتونید بررسی کنید یا از برنامه خودتون استفاده کنید ، سرعت مرمی 150 gn هشت برابر با 2880فوت بر ثانیه بود .

خوب پس معلوم ميشه كه اين برنامه كه شما استفاده ميكنييد محاسباتش اشتباه هست. انرژى جنبشى فقط به وزن و سرعت گلوله ربط داره (وزن X سرعت به توان دو). پس انرژى دو گلوله با وزن و سرعت برابر برابر بشه (هر كاليبرى ميخواد بشه). افت گلوله به سرعت و فرم گلوله ربط داره (ضريب باليستيك)، ميشه يه گلوله نوك گرد توى 270 گزاشت و يه گلوله با فرم آيرديناميك و نوك تيز توى ماوزر، انوقت افت كاليبر 270 از كاليبر ماوزر بيشتر ميشه حتى با اينكه سرعت 270 بيشتر هست. ;)
خرين ويرايش توسط 3 on Omid, ويرايش شده در 0..

بازگشت به “اهداف ثابت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان