شکار گراز

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

Re: شکار گراز

پستتوسط Omid » سه شنبه 13 آذر 1397, 9:05 pm

گراز حيوان بسيار جالب، باهوش و سخت جانى هست. 8-} :-?

* * *
يه سرى نكات ديگه كه در اين شكار ياد گرفتم تا يادم نرفته اينجا مينويسم:

1- آدم خوبه يه جعبه چرمى يا كيف كوچك مخصوص نگه دارى 3 يا 4 تا فشنگ با خودش داشته باشه. من غير از سه تا فشنگ توى تفنگ، 5 تا فشنگ هم كه توى يه جعبه مقوايى كوچك مثل جعبه سيگار كرده بودم ميزاشتم توى جيبم ولى اين فشنگ ها موقع راه رفتن به هم ميخورد و صدا توليد ميكرد.

2- هر چه تفنگ و دوربين موقع ماهرخ رفتن به سمت شكار تنظيمات و اهرامهاى كمترى داشته باشه كه بايد تنظيم كرد و فشار داد، بهتر هست. من موقع ديدن شكار در دوربين تفنگ تازه ديدم كه روشنايى دايره قرمز رنگ توى رتيكل دوربين زيياد هست و دستپاچه شده بودم كه چه كار كنم.. 8-} :-? #-o

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » شنبه 17 آذر 1397, 10:18 pm

امشب به حول و قوه الاهى يه تيكه از اين آقا گرازه رو ميخوايم كباب كنيم.. فعلا توى آبليمو و پياز خوابوندمش.. جاى دوستان خالى.. :D

تصویر

تصویر

exact52

پستتوسط exact52 » چهار شنبه 19 دی 1397, 2:38 pm

سلام
گرازهایی که در فارس شکار میشوند هیچگونه چربی ندارند. برای من جالبه که این گراز کالیفرنیایی این همه چرب هست.

یک سوال هم داشتم
چند تا گوزن هم در عکسهای شما بود
شگار گوزن در اونجا ممنوع هست یا شما نحواستید بزنید؟

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » جمعه 21 دی 1397, 5:00 pm

با سلام و عرض پوزش به دليل تاخير در پاسخ به پست شما،

راستش من اونقدر تجربه ندارم كه بدونم چرا گراز هاى استان فارس چربيشون كمتر هست. به طور طبيعى گراز مقدار زييادى چربى زير پوستش داره و همين باعث ميشه شخت جون تر باشه و گلوله محكم و تفنگ قوى براى شكارش لازم هست. آب و هواى منطقه ما (جنوب كاليفرنيا) به آب و هواى استان فارس و شهر خود من جهرم بسيار شبيه هست. درخت هاى پرتقال و نخل خرما فراوون هست..

در مورد گوزن، من پروانه شكار گوزن نداشتم. اينشلا سال ديگه بريم شكار گوزن.. كايوتى (شغال)، عقاب و جانوران ديگه هم ديديم.. شير كوهى (پوما) هم در اين منطقه هست

exact52

پستتوسط exact52 » شنبه 22 دی 1397, 2:25 pm

Omid نوشته شده:با سلام و عرض پوزش به دليل تاخير در پاسخ به پست شما،

راستش من اونقدر تجربه ندارم كه بدونم چرا گراز هاى استان فارس چربيشون كمتر هست. به طور طبيعى گراز مقدار زييادى چربى زير پوستش داره و همين باعث ميشه شخت جون تر باشه و گلوله محكم و تفنگ قوى براى شكارش لازم هست. آب و هواى منطقه ما (جنوب كاليفرنيا) به آب و هواى استان فارس و شهر خود من جهرم بسيار شبيه هست. درخت هاى پرتقال و نخل خرما فراوون هست..

در مورد گوزن، من پروانه شكار گوزن نداشتم. اينشلا سال ديگه بريم شكار گوزن.. كايوتى (شغال)، عقاب و جانوران ديگه هم ديديم.. شير كوهى (پوما) هم در اين منطقه هست

سلام

عگسی از اون طرف مزحوم گراز که گلوله خارج شده هم دارید؟

میخواستم اثرات کالیبر بالا را ببینم

نمایه کاربر
shekari
حامی سایت
محل اقامت: lorestan
تماس:

پستتوسط shekari » شنبه 22 دی 1397, 6:15 pm

exact52 نوشته شده:سلام
گرازهایی که در فارس شکار میشوند هیچگونه چربی ندارند. برای من جالبه که این گراز کالیفرنیایی این همه چرب هست.

سلام
جنس نر گراز چربی بیشتری داره
فصل شکار هم تاثیر داره. اغلب جانوران وحشی در پاییز و تا اواسط زمستان ذخیره چربی دارند.فصل گرم چربی کمتری دارند.و گوشتشون قرمزتر بنظر میاد.
صد انداختي تير و هر صد خطاست / اگر هوشمندي يك انداز و راست

http://remele.blogfa.com

exact52

پستتوسط exact52 » شنبه 22 دی 1397, 9:16 pm

shekari نوشته شده:
exact52 نوشته شده:سلام

سلام
جنس نر گراز چربی بیشتری داره
فصل شکار هم تاثیر داره. اغلب جانوران وحشی در پاییز و تا اواسط زمستان ذخیره چربی دارند.فصل گرم چربی کمتری دارند.و گوشتشون قرمزتر بنظر میاد.

سلام
طی یک ماه گذشته دو تا گراز نمیدونم چطوری مرده شده بودند!!!
اولی با دو تا چارپاره رمینگتون اصل که وزن هز کدام از رانهاش حدود پانزده کیلو بوذ

دومی کوچک بود و سبک

هیچکدامشون یک گرم چربی هم نداشتند

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » شنبه 22 دی 1397, 10:39 pm

exact52 نوشته شده: سلام

سلام،

نه ندارم. نفهميديم سر گلوله چى شد.. از اين گراز كه عكسش رو گزاشتم در رفته بود وه خورده بود به يه گراز ديگه! سر گلوله NATURALIS سرب نداره و يكپارچه هست از يه آلياژ مسى. زخم خروج گلوله هم چندان بزرگ نبود و تخريب شديدى ايجاد نشده بود.

اين يه ويديو راجع به اين مدل سر گلوله كه ميتونيد ببينيد:

https://www.youtube.com/watch?v=5qqpycNp-Qc

exact52

پستتوسط exact52 » دو شنبه 24 دی 1397, 5:05 pm

Omid نوشته شده:
exact52 نوشته شده: سلام

سلام،

نه ندارم. نفهميديم سر گلوله چى شد.. از اين گراز كه عكسش رو گزاشتم در رفته بود وه خورده بود به يه گراز ديگه! سر گلوله NATURALIS سرب نداره و يكپارچه هست از يه آلياژ مسى. زخم خروج گلوله هم چندان بزرگ نبود و تخريب شديدى ايجاد نشده بود.

اين يه ويديو راجع به اين مدل سر گلوله كه ميتونيد ببينيد:

https://www.youtube.com/watch?v=5qqpycNp-Qc

سلام
ویدیو را نگاه کردم. خیلی جالب بود. ولی علی الظاهر در مورد شکار شما خوب تغییر شکل نداده بوده

قیمت این مرمی در مقایسه با مشابه سرب دارش چقدر بالاتره؟

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » دو شنبه 24 دی 1397, 7:23 pm

پارسال كه گراز شكر كردم مرمى رو پيدا كرديم كه بسيار خوب عمل كرده بود (عكسش در همين تاپيك هست، دوباره در اين پست هم كپى ميكنم تا ببينيد). اين مرمى البته كاليبر 7 ميليمتر (284) هست. كاليبر مرمى امسال كه پيدا نكرديم 9.3 ميلمتر (366) بود. من با همين دو بار كه با اين مرمى شكار كردم به اون اطمينان كامل دارم و ازش در آينده هم استفاده ميكنم. به نظر من اين مدل مرمى شايد از مرمى هاى آقاى مولر هم بهتر باشه چون نوك اون تكه تكه نميشه و كنده نميشه. البته مرمى هاى اقاى مولر سبك تر هست و سرعت بيشترى پيدا ميكنه ولى من تا حالا در شكار از اون ها استفاده نكردم بنابرين از روى تجربه نميتونم نظر بدم بگم كدام بهتر هست.

قيمت اين مرمى ها بسته با كاليبر متفاوت هست.. حدود 1.5 دلار هر دونه كه گرون تر از مرمى هاى ديگه است . در آمريكا زيياد متداول نيست.. پرچمدار استفاده از اين مرمى در بلاد لينكلن و ترامپ خود من هستم! 8-} :-?

تصویر

بازگشت به “شكار چهارپا”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان