دوربین تفنگ

دوربين هاي سلاح و دو چشمي و تك چشمي
نمایه کاربر
shekari
حامی سایت
محل اقامت: lorestan
تماس:

Re: دوربین تفنگ

پستتوسط shekari » شنبه 4 فروردین 1397, 6:54 pm

خونسردی ، تمرکز حواس و اعتماد بنفس در لحظه شلیک خیلی موثره. شما خیلی خوب گفتید یک ""هدف زن"" خوب لزوما در لحظه شکار خوب عمل نمیکنه. چون استایل شکار زنده با سیبل فرق داره.

فکر می کنم لذت شکار در فواصل نزدیک بدون دوربین خیلی زیاده و تسلط و سرعت عملکرد بدون دوربین در این موقعیت ها بهتره. از طرفی فکر میکنم در این شرایط از رد دات استفاده میکنن؟؟ اصلا کاربرد رد دات چی هست؟ :-? :-? فقط در مناطق جنگلی و نور کم کاربرد داره آیا؟؟ یا شلیک به شکار در حال دویدن؟؟
تصویر
صد انداختي تير و هر صد خطاست / اگر هوشمندي يك انداز و راست

http://remele.blogfa.com

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

پستتوسط Omid » یک شنبه 5 فروردین 1397, 4:25 pm

سلام،

بعله درسته. در اروپا شكار مدل DRIVEN HUNT كه در اون شكار رو به سمت شكارچى رم ميدن بسيار متداول هست و مدل شكارشون اينجورييه. شكار اصلى هم گراز هست. در اين حالت يه دوربين بسيار كم قدرت يا سايت مدل "رد دات" استفاده ميشه يا از سايت آهنى خود تفنگ (مگسك و شكاف درجه) استفاده ميشه.

ويديو:
http://youtu.be/JVhF9LqzF2A

نمایه کاربر
شیفته طبیعت

پستتوسط شیفته طبیعت » یک شنبه 5 فروردین 1397, 7:40 pm

سلام
و در این حالت مزیت رددات در اینه که فقط یه نقطه قرمز را می خوای با شکار تنظیم کنی. نه اینکه با یه چشم هم شکاف درجه و مگسک را تنظیم کنی هم شکار را دنبال کنی. در کل در شکار متحرک کار را راحت میکنه. مخصوصا برا اونایی که دیدشون مشکل داره و نمیتونن هم اشیاء نزدیک را ببینن و هم اشیا دور.
البته من تئوریم خوبه. عملی نه امکاناتش را داشتم نه استفاده کردم :-??

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » سه شنبه 14 فروردین 1397, 1:47 am

سواروسكى يه دوربين تفنگ جديد معرفى كرده كه مينيمم بزرگنماييش 0.75 هست، يعنى حتى كمتر از 1! ايده جالبى هست و خود من چند وقت پيش اين ايده رو داشتم ولى دنبال نكردم..

در تبليغ اين مدل دوربين ميگه كه براى شكار متحرك (مثل گراز) مناسب هست و اينكه 30% ميدان ديد بيشترى به شكارچى ميده. جمله اول درست و جمله دوم مزخرف هست: اگر از اين دوربين با بزرگنمايى 0.75 استفاده كنيد بايد چشم ديگرتون رو ببنديد. در اين حالت ميدان ديد شما از 150 درجه (دو چشم باز) به هر چقدر كه ميدان ديد اين دوربين هست كاهش پيدا ميكنه. :-?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=42&v=4lpgC1s10fg

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 15 فروردین 1397, 7:29 pm

در ادامه همين بحث، همونطور كه در عكس بالا ميبينيد، سواروسكى دوربين و مسافت ياب به رنگ نارنجى هم توليد كرده، بسيار ايده خوبى هست و اگر همينطور ادامه بديم با با رنگ استار، قهوه روشن و آبى نيلى هم مسافت ياب درست كنيم، تحول بزرگى در ورزش شكار ايجاد ميشه.. =p~ :D

تصویر

نمایه کاربر
shekari
حامی سایت
محل اقامت: lorestan
تماس:

پستتوسط shekari » دو شنبه 20 فروردین 1397, 6:21 pm

8-} 8-} @-) @-)
تصویر
تصویر

Nightforce ATACR 5-25x56 Mil-R Digillum
قیمت 21 میلیون تومان 8-| :-s
http://www.ghooch.com/User/Product/643/ ... R_Digillum
صد انداختي تير و هر صد خطاست / اگر هوشمندي يك انداز و راست

http://remele.blogfa.com

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » سه شنبه 21 فروردین 1397, 8:42 pm

اين يعنى اينكه اين دوربين تفنگ هم ارزش با يك اتومبيل پرايد هست؟؟ فعلا كه نرخ ارز از كنترل خارج شده و مثل گلوله كاليبر 7 ميليمتر مگنوم داره پرواز ميكنه به سمت سر منزل مقصود... پس معلوم نيست قيمت اجناسى مثل اين چقدر هست.. الان حقوق يه اقاى ليسانس يا مهندس با يكى دو سال سابقه كار چقدر هست؟ :-\ قيمت يه آپارتمان مثلا 60 مترى در شهرستانها (مثلا شيراز يا اصفهان) چقدر هست؟ :-??

اينجا من يه تخمين از مخارج ماهانه خودم بدم شما مقايسه كنيد:

قسط ماهانه خونه 2700 دلار در ماه
شارژ (هزينه هاى جانبى خونه) 800 دلار در ماه
مالييات شهردارى 1000 دلار در ماه
بيمه ماشين (دو تا) 250 دلار در ماه
خورد و خوراك پوشك بچه و ..، تقريبا 1000 دلار در ماه
تلفن همراه (سه خط) حدود 150 دلار در ماه
بيمه درمانى 1200 دلار در ماه
خرج تير و تفنگ و فشنگ... ؟؟!! (زيياد)
بنزين و هزينه هاى ماشين 200 دلار در ماه.

:-? 8-} 8-} 8-}

نمایه کاربر
شیفته طبیعت

پستتوسط شیفته طبیعت » چهار شنبه 22 فروردین 1397, 12:53 pm

6300دلار در ماه
سلام
من جمع زدم بچه ها شما زحمت نکشید :-s
بعد درامدو نفرمودید
اینجا کسی اندازه هزینه ماهانه شما در ماه درامد داشته باشه کم کم میلیاردر میشه. از بس ارزش پولمون پایینه
یه فوق لیسانس هیات علمی با نه سال سابقه حقوقش حدود 3 میلیون و ششصد هزار. بعد از کم شدن قسط بانکی میشه 1300 دریافتی. حالا مخارج بماند.
دلار اگه افت کنه بشه 5000 هزار حقوق کامل کمتر از حدود 800 دلاره. الان که حدود 600 دلاره.
تازه این که گفتم جزو قشر مرفهه. کارمندای معمولی میانگین یک میلیون و هشتصد هزار تومان می گیرن.
ولی در عوض اینجا هزینه ها کمتره. با قناعت و ریاضت خودشونو زنده نگه میدارن. هزینه های شما خیلی زیاده. واقعا زیاد.

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 22 فروردین 1397, 6:05 pm

بحث درامد و مخارج رو رو منتقل كنيم به تاپيك تالار گفتگو، آقاى شكارى، ببخشيد من اين تاپيك رو منحرف كردم.. دوباره به زودى برميگرديم به تاپيك دوربين تفنگ..

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » جمعه 24 فروردین 1397, 2:29 pm

ديشب همينجورى از سر سر گرمى هنگام غروب چند تا از دوربينهاى تفنگ رو آوردم بيرون و به خانه هاى اطراف مثلا در فاصله پنجاه مترى تا صد مترى نگاه كردم. يكى از نكات جالبى كه متوجه شدم كيفيت و روشنايى بسيار خوب دوربين كالس (نصب شده روى تفنگ استاير SSG69) بود. در بزرگنمايى 6 برابر، تصوير بسيار خوب و روش بود و ميدان ديد هم واضح بود و بزرگ.

در بزرگنمايى هاى كمتر از 6، ميدان ديد ظاهرى اين دوربين شروع ميكنه به كوچك شدن و يه كم دايره تصوير كه در دوربين ديده ميشه كوچك ميشه. اين حالت در خيلى از دوربينهاى زوم هست، #-o فغط در دوربينهاى بسيار خوب و جديد اين مسعله حل شده و مييدان ديد ظاهرى در حد اقل زوم كوچك نميشه. :)

تصویر

بازگشت به “دوربين”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان