ويژگى هاى يك تفنگ خوب شكارى

--shooter--

Re: ويژگى هاى يك تفنگ خوب شكارى

پستتوسط --shooter-- » پنج شنبه 13 مهر 1396, 5:13 pm

بله . ولی فعلن تا فاصله دویست متر. چون هم فشنگ خوب و یکدست وجود نداره که بشه از BT دوربین استفاده کرد و هم ماشه مناسب رو نتونستم گیر بیارم.

و فعلن هم دارم دنبال یه ست کامل ریلودینگ RCBS میگردم برای بدیت اوردن فشنگ خوب. سر گلوله308 ' هم که شده دونه ای 9500تومن.یعنی چند برابر گرونتر از فشنگ کامل دویست هفتاد سوپر ایکس در امریکا ، که متاسفانه سخت تر از پیدا کردن شیر مرغ شده. قیمت های گزاف هم بماند که ادم میشنوه میخواد ....
ا :-w

اندر حکایت نخجیر حقیر و ریگبی کبیر. :-?
اگه تشریف بیارید در وطن چند صباحی زندگی کنید و صابون عدالت مملکت با قوانینش به تنتون بخوره یکم به راه راست هدایت خواهید شد.
و به قول دوستان نرم میشوی :D
هخامنشیان شكار را مناسب ترین مكتب برای تعلیم و تربیت و آموزگار حقیقی فنون جنگ، سحرخیزی، بردباری،
تحمل سختی ها، آموختن نظم و ترتیب به كودكان و نوجوانان می دانستند و فرزندانشان را از كودكی در این مكتب می پروراندند.

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

پستتوسط Omid » جمعه 14 مهر 1396, 2:24 am

--shooter-- نوشته شده: اندر حکایت نخجیر حقیر و ریگبی کبیر. :-? اگه تشریف بیارید در وطن چند صباحی زندگی کنید و صابون عدالت مملکت با قوانینش به تنتون بخوره یکم به راه راست هدایت خواهید شد. و به قول دوستان نرم میشوی : D

همونقدر كه شما به تفنگ و شكار و تيرندازى علاقه دارى من هم دارم.. هر كدوم هم شايد به نسبت درامدمون همونقدر پولمون خرج تفنگ و تيرندازى و شكار شده.. #-o 8-} خدار و شكر ميكنيم و از زندگيمون لزت ميبريم با همه مشكلاتش.. فردا كه شما از خواب بيدار شيين صبح جمعه و روز تعطيلتونه.. :x اگر رفتيين شكار و تيرندازى حالشو ببرين.. اگر خونه موندين، عكس هايى كه در تاپيك تفنگ گلوله زنى گزاشتم نگاه كنين و حالشو ببرين.. :x با دوربين حرفه اى NIKON D3 گرفتم. :)

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 6 دی 1396, 7:48 pm

ديروز رفتم يه ميدان تيرندازى ديگه و يه سرى فشقاى دست-پر كه خوم درست كرده بودم رو تست كردم. تصوير پايين نتيجه تيرندازى با تفنگ بلازر R8 در مسافت 100 يارد (96 متر). هدف بالايى (نارنجى)، اول 5 تا تير شليك كردم بعد دوربين رو باز كردم و يه دوربين ديگه نصب كردم بعد دو باره دوربين اول رو نصب كردم و پنج تا تير ديگه شليك كردم همه اين گلوله ها خورد كنار هم و يه گروه 10 تايى درست شد! دوربين زايس واريپوينت 3-12X56 هست

هدف پايينى (كاغذ قرمز) شليك با دوربين با قدرت كم هست (زايس، 1.1-4). سه تا تير اول حدود 13 سانت بالا خورد، دوربين رو پنج سانت در جهت ارتفاع تنظيم كردم، بعد سه تا تير شليك كردم كه در عكس ميبينيد.

الان هر دو دوربين روى 200 متر صفر هست و گزاشتن و برداشتن دوربينها هم هيچ تغييرى در صفر تفنگ نميده. شايد بعدا دوربين 1.1-4X رو يه كم ديگه تنظيم كنم تا صفرش بيياد روى 100 متر. ولى فعلا همه چيز عالى هست. :x :x :x :ymhug: :ymhug: :ymhug:

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » شنبه 16 دی 1396, 6:21 pm

هروقت ميريد شكار گاه (يه جاى دور كه نزديك خونه نيست) بهتر هست دو تا تفنگ با خودتون ببريد. اگر به هر دليل يلى از تفنگ ها خراب شد يا گير كرد يا چيزى رفت توى لولش يا افتاد زمين يا ... بتونيد از تفنگ دوم استفاده كننيد. هيچ وقت تحت هيچ شرايطى از تفنگ ديگران در شكار استفاده نكنيد و هيچ وقت هم تفنگ به ديگران قرض نديد. تفنگ شما بهترين تفنگ و تفنگ ديگران هر چقدر هم نو و گران قيمت و پيشرفته باشه بدترين تفنگ دنيا هست. هر وقت براى شكار ميريد هه دو تفنگ شما هم تفنگ اصلى و هم تفنگ يدك بايد قادر باشه تمام حيوانت موجود در اون منطقه رو شكار كنه (نه فقط حيوانى كه بدنبال شكارش هستيد، تمام حيوانات). بنابرين با تفنگ خفيف (كاليبر 22) در منطقه اى كه توش خرس و گرگ هست بدنبال شكار خرگوش نميريد.. مثلا در اين حالت بايد مينيمم كاليبر 270 با خودتون ببريد. تفنگ شما بايد قادر باشه شكار رو از فاصله 2 متر تا 200 متر شكار كنه، اين فاصله حد اقل هم بسيار مهم هست.بنابرين تفنگى كه دوربين 20X روش نصب هست و دو پايه و .. و به طور "تخصصى" براى شكار بز كوهى در فاصله 800 متر بهينه شده بدرد نميخوره..

نمایه کاربر
shekari
حامی سایت
محل اقامت: lorestan
تماس:

پستتوسط shekari » دو شنبه 18 دی 1396, 8:43 am

Omid نوشته شده:هروقت ميريد شكار گاه (يه جاى دور كه نزديك خونه نيست) بهتر هست دو تا تفنگ با خودتون ببريد.
:-?? :-? :-w :-w
خیلی متشکرم از تاپیک مفید و کارآمدی که گذاشتید اینجا :ymapplause:
قوانین اینجا اجازه داشتن فقط یک عدد از تفنگهای زیر رو میده/ یعنی شما اگه خیلی پولدار باشید میتونید هر سه تا نمونه رو داشته باشید [-(
1- یک عدد شاتگان(فرقی نمیکنه تک لول یا دولول یا 5 تیر)
2- یک عدد تفنگ گلوله زنی
3- یک عدد تفنگ خفیف(شکار ممنوع)
جد پدر بزرگ من از زمان آل بویه! یک تفنگ داشته که نسل در نسل هنوز دارنش و ازش استفاده می کنن. :-?? بله اینجا کمبود امکاناته. 8-}
فکر کنم باید مقداری روی تقوای خود کار بفرمایید امیدخان وقت استغفار است! :D
صد انداختي تير و هر صد خطاست / اگر هوشمندي يك انداز و راست

http://remele.blogfa.com

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » یک شنبه 20 اسفند 1396, 4:32 am

از ديگر ويژگى هاى يك تفنگ خوب شكارى اين هست كه سرعت گلولش يه چيزى بين 800 تا 900 متر ثانيه (براى كاليبر هاى معمولى) و بين 600 تا 650 متر بر ثانيه براى كاليبر هاى متوسط و بزرگ باشه. سرعت بيش از حد خوب نيست و گلوله اگر با سرعت خيلى زيياد به بدن شكار بخوره رفتار غير عادى و پيش بينى نشده از خودش نشون ميده. گلوله هاى شكارى براى اين سرعت هاى متداول كه گفتم ساخته شده و در همين سرعت ها هم رفتار قابل پيشبينى از خودش نشون ميده و تكه تكه نميشه.

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » سه شنبه 22 اسفند 1396, 4:10 am

از ديگر ويژگى هاى تفنگ شكارى اين هست كه چوب خيلى زيبا نداشته باشه يا لا اقل نو نباشه كه آدم دلش بيياد تفنگ رو باخودش ببره شكار. تست اينهم اين هست كه اگر يه جايى آتش روشن كرديم و دود و فوت راه افتاد، تفنگ اونجا باشه و دودى بشه يا خاكستر روش بشينه مشكلى پيش نياد. :-? لباس هم همينطور هست، اگر اون لباس آدم نگران باشه كه بوى دود و خاكستر بگيره، اون لباس به درد شكار نميخوره..

پ.ن. طبق اين چيزى كه گفتم، اكثر تفنگ هاى گلوله زنى من بدرد شكار نميخورن! :( :-?? :D

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 2 خرداد 1397, 7:53 pm

دو تا بند (تسمه؟ ) چرمى از شركت وستلى - ريچاردز در انگليس خريدم ولى به اون تفنگ هايى كه در نظر داشتم نميخوره. :( اكثر تفنگ هاى گلوله زنى من آلمانى يا اتريشى هست و قلاب يا حلقه كه براى نصب بند دارند كوچكتر از استاندارد انگليسى يا آمريكايى هست و اين بند هاى چرمى به اونها نميخوره.. حالا نگهشون ميدارم براى تفنگ هاى ديگه... :-??

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » یک شنبه 6 خرداد 1397, 4:16 pm

تفنگ گلوله زنى مثل يه ابزار بسيار دقيق هست. قطات مختلف بايد با هم جور بييان تا تفنگ خوب و دقيق شليك كنه... پس از كلى فكر كردن، تصميم گرفتم دوربين روى تفنگ زاور 90 رو عوض كنم چون پايه اون مشكل داشت و طول دوربين اشميت اند بندر استراتوس براى گلنگدن اين تفنگ كوتاه بود. دوربين رو باز كردم و با دوربين قديمى اشميدت اند بندر 3-12X42 كه روى تفنگ ديگه بود عوض كردم. اين دوربين بلند تر هست و خوب و اصولى روى پايه هاى EAW نصب شد.

بعد نشستم 24 تا فشنگ رى-لود كردم با باروت N590 و گفتم توى اين تفنگ تست كنم تا هم دوربين صفر بشه هم يه لود دقيق پيدا كنم براش ... بعد ديروز كلى رانندگى كردم رفتم ميدان تيرندازى، بعد ديدم كيسه شنى ها كه ميزارم زير دستم غيب شده و توى صندوق عقب ماشين نيست!! نميدونم چى شده.. شايد توى تعمير گاه يا كار واش كه ماشين رو بردم برداشتن؟! هميشه توى ماشين بود اين كيسه ها ... ديروز ديدم نيست!! :-? :-?? كيسه شنى كه نباشه يعنى تنزيم دوربين و تست لود نميشه كرد... يه مقدار همينجورى تيرندازى كردم و بعد يه اقاى آشنا اونجا ديدم و ازشون كيسه شنى قرض گرفتم... لود ها رو كه تست كردم حدود 15 سانت پايين ميخورد و گروپ متوسطى درست ميكرد.. دوربين رو 10 تا كليك تنزيم كردم و نقطه برخورد اومد روى هدف ولى گروپ ها هنوز بزرگتر از مقدار قابل قبول بود. بعز از چند شليك هم ديدم گلنگدن سفت شده كه نشون ميداد فشار زييادى بالا رفته.. 8-}

تست تفنگ زاور رو متوقف كردم و رفتم سراق تفنگ هاى ديگه و تيرندازى در مسافت 300 يارد، تفنگ بلازر بسيار خوب شليك ميكرد و با لودى كه قبلا درست كرده بود دو سه بار در 300 يرد به هدف زدم.

دست آخر يه چند تا فشنگ از همين لود مونده بود گفتم بزار در تفنگ زاور 90 هم تست كنم، شليك كردم و نتيجه شد اين گروهى كه در تصوير پايين ميبينيد. معلوم شد كل اون لود هايى با باروت N570 براى اين تفنگ درست كرده بودم اتلاف وقت بوده.. :-\ لودى كه قبلا براى تفنگ بلازر درست كرده بودم در اين تفنگ هم به خوبى شليك ميكنه! :x

تصویر

نمایه کاربر
amin
Site Admin
محل اقامت: اهواز

پستتوسط amin » دو شنبه 7 خرداد 1397, 4:58 am

امید جان ضمن تشکر از اهتمام جنابعالی.. شما میری تفنگ و فشنگ و دوربین تست کنی یا چیز ما رو بسوزونی؟ منظور دلمون هست...
من در طول عمر 3 قبضه تفنگ دست گرفتم.. دوبین هم که دوربین عکاسی موبایلم بوده.. ریلود فشنگ هم که.. ولش کن چیزی درباره ش نگم...
خلاصه که هرچی خدا به مملکت کفر غضب میکنه و بلا سرشون نازل میکنه اینا مرفه تر میشن... بترسید از اون دنیا تون!
او را خود التفات نبودي به صيدمن
............................ من خويشتن اسير كمند نظر شدم

بازگشت به “گلوله زن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 3 مهمان