زاور مدل 90 - ساخت آلمان

نمایه کاربر
amin
Site Admin
محل اقامت: اهواز

Re: زاور مدل 90 - ساخت آلمان

پستتوسط amin » شنبه 22 اردیبهشت 1397, 8:07 am

بسیار عالی.. هرکدوم از انواع استایل تیراندازی برای خودش یه حالی داره.. توی دوربین آوردن شکار و یا هدف و به هدف نشستن تیر توی فاصله بالا وصف ناپذیره... از جهتی هم شلیک به سمت هدف با دیدی باز با شکاف و مگسک مخصوصاً توی فاصله هایی که شکار یا هدف ریز دیده میشن هم خیلی عالیه...
او را خود التفات نبودي به صيدمن
............................ من خويشتن اسير كمند نظر شدم

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 13 تیر 1397, 4:37 pm

چند روز پيش در هنگام تيرندازى با تفنگ زاور 90 تجربييات جالبى بدست آوردم. تسمه (بند) اين تفنگ زير لوله وصل هست و بستگى به اينكه به كدوم سمت كشيده بشه ميتونه روى محل برخورد گلوله كمى اثر بزاره. دو تا گروپ رو در اين عكس ها ميبينيد. يكى كاملا افقى هست، يكى عمودى!! 8-} :D نكته ديگه كه متوجه شدم اين هست كه احتمالا سطح روى REST جلويى من زييادى سفت هست، بچه قنداق تفنگ موقع شليك ميپره بالا.

يه خورده راجع به اين مشكل تحقيق كردم و معلوم شد اين طبيعى هست و من تفنگ و REST ها رو درست زير قنداق نگزاشته بودم:

https://www.sinclairintl.com/guntech/shooting-non-benchrest-rifles-from-the-bench/detail.htm?lid=16136

:-?? :-\ :-?

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » یک شنبه 17 تیر 1397, 3:43 pm

چند روز قبل، تفنگ گلوله زنى زاور 80 (كاليبر 7X64) رو هم تست كردم. يه لود خوب كه قبلا آزمايش كرده بودم رو در فاصله هاى 100 يرد و 300 يارد تست كردم:

:x

تصویر

تصویر

نكته جالب اين هست كه رتيكل دوربين اين تفنگ مدل آلمانى هست و در زوم زيياد بسيار كلفت ميشه. من براى تست تيرندازى روى نوك ستون وسطى رتيك هدف ميگيرم، اين رتيكل برى شكار بسيار خوب هست نه براى تيرندازى به هدف كاغذى! #-o 8-} با اين وجود اين تفنگ بسيار دقيق شليك ميكنه.. (اين عكس ها مربوط به 4 يا 5 سال پيش هست):

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
Nima4416
محل اقامت: تهران
تماس:

پستتوسط Nima4416 » چهار شنبه 3 مرداد 1397, 5:44 am

رتیکل خیلی ضخیم هست. دلیل خاصی داره. و تاکتیکال هم نیست تورت دوربین. آیا تا حالا تیر بالای 400 متر زدید باهاش. البته که هر دوربینی فلسفه خودشو داره. اما نظر شخصی من اینه که این تفنگ نفیس حیفه و شایسته هست یه دوربین بهتری روش بگذارید

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 3 مرداد 1397, 4:24 pm

Nima4416 نوشته شده:رتیکل خیلی ضخیم هست. دلیل خاصی داره. و تاکتیکال هم نیست تورت دوربین. آیا تا حالا تیر بالای 400 متر زدید باهاش. البته که هر دوربینی فلسفه خودشو داره. اما نظر شخصی من اینه که این تفنگ نفیس حیفه و شایسته هست یه دوربین بهتری روش بگذارید

سلام،

در بزرگنمايى زيياد (10 برابر) رتيكل اينقدر ضخيم هست، در بزرگنمايى كمتر مثلا 6 يا 4 برابر كملا مناسب هست. دليل ضخيم بودن رتيكل ديده شدن در نور كم (هنگام غروب و صبح زود) و هدف گيرى سريع در هنگام شليك از روى دست (حالت ايستاده هست).

اين تفنگ شكارى هست نه تفنگ براى شليك و گروپ گيرى روى كاغذ. سفارشى براى يه آقايى (احتمالا يه اشراف زاده اروپايى، يه نشان خانوادگى COAT OF ARM روى قنداق تفنگ هست كه من نميدونم مال كدوم كشور يا خاندان اشرافى هست) در سال 1976 ساخته شده. دوربين توسط خود كارخانه نصب شده. عوض كردن دوربين ممكن هست ولى كار زمان بر و مشكلى هست وا بايد توسط يه استاد تفگ ساز انجام بشه چون پايه دوربين از نوع آلمانى كلاسيك (CLAW MOUNT) هست و حد اقل هزار دلار خرج بر ميداره.

تصویر

بازگشت به “گلوله زن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان