ويژگى هاى يك تفنگ خوب شكارى

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
محل اقامت: لس آنجلس, كاليفرنيا
تماس:

Re: ويژگى هاى يك تفنگ خوب شكارى

پستتوسط Omid » جمعه 4 آبان 1397, 3:28 am

hossein نوشته شده:سلام اقا امید زدی تو خط شکار گراز اونم به سبک اروپایی
(دقیقا تفنگ تبلیغات بلازر برا همین شکار و جمع کردی)

ممون از لطف شما، درست ميفرماييد، اين تفنگ الان بهينه شده براى شكار گراز!! :D ولى من در اكثر ويديو هايى كه شكار گراز در اروپا رو نشون ميدن تفنگ هاى زاور و مركل و .. ديدم. تفنگ بلازر شبيه به اين نديدم؟ شما لينك از ويديويى داريد كه تفنگشون مثل اين باشه؟ :-?? لوله اين تفنگ سفارشى هست و با قطر 22 ميليمتر. :x به طور معمول بلازر لوله اين مدلى رو فقط براى كاليبر هاى آفريقايى (مثل 416 يا 375) ميسازه

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
hossein

پستتوسط hossein » شنبه 5 آبان 1397, 4:06 am

لینک و ندارم ولی تو تبلیغات این بود حالا قنداق یادم نیست دوربین هم این شکلی بود ولی مارکش و نمیدونم خیلی وقت پیش دیده بودم
داشت سرعت عمل و نشون میداد موقعی که یه گله گراز دارن رد میشن که چه گلن سریعی داره و بخاطر گلنش تفنگ 10 سانت کوتاه تره در حالی که لول سایزش و حفظ کرده

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » یک شنبه 6 آبان 1397, 5:58 pm

يه ويديو پيدا كردم كه تفنگ بلازر در همين كاليبر 9.3X62 هست در تركيه:

http://www.youtube.com/watch?v=Jthlf5a3fK8

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 9 آبان 1397, 9:45 pm

اولين تير هاى شليك شده توسط تفنگ شكارى بلازر كاليبر 9.3 در 62 ميليمتر، در فاصله 100 يارد (عكس اول، چهار هدف, چهار لود مختلف با سر گلوله 250 گرينى لاپوا، و باروت N540) و 200 يارد (عكس پاييين) در حاليكه باد بسيار شديد ميوزيد. دستگاه رادار رو يادم رفته بود همراه ببرم، بنابرين سرعت گلوله ها رو نشد اندازه بگيرم. اين تفنگ همه لود ها رو خوب شليك كرد!!! :x :x :x :x :x :x :x :x :x

20 تا فشنگ هم براى كاليبر 300 وينچستر مگنوم درست كرده بودم كه كلا يادم رفت با خودم ببرم! تفنگ بلازر در اين كاليبر رو بردم، بعد دست از پا دراز تر برگردوندم!! #-o #-o #-o #-o :D :D :D :)) :)) :)) :)) 8-} 8-} 8-}

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » چهار شنبه 16 آبان 1397, 5:18 pm

شیفته طبیعت نوشته شده:سلام
من عکسها را می بینم. افرین بر شما. گروپ های تیرتون خیلی نزدیک شدن. من اسلحه گلوله زن ندارم ولی تو صد و دویست یارد اونم توی باد شدید کارتون عالیه.
موفق باشید

با تشكر از نظر لطف شما. من هم از اينكه گروپ ها اينقدر خوب بود و تفنگ هم دقيق به مركز هدف ميزد تعجب كردم. فكر كنم دو تا عامل در اين كار دخيل هست:

يكى اينكه لوله كلفت و سنگين هست (قطر خارجى در نوك لوله 22 ميليمتر، طول 24 اينچ، وزن 3.7 پوند) كه اين دقت تفنگ رو بالا ميبره. ديگه اينكه خود گلوله هم سنگين هست (250 گرين) و باد گلوله سنگين رو كمتر ميتونه منحرف كنه بنابرين به نظر ميرسه اين كاليبر در برابر باد تا مسافت حدود 200 يارد مصونييت داره. يه نكته ديگه: چهار خونه روى كاغز هدف هر مربع يك اينچ هست، نه يك سانتيمتر.

:-? :x

نمایه کاربر
شیفته طبیعت

پستتوسط شیفته طبیعت » چهار شنبه 16 آبان 1397, 5:25 pm

سلام
بازهم خوبه امیدخان
درسته گروپ تیرها حدود یک اینچ و در دویست یارد حدود سه اینچه. ولی اندازه قلب یه گوزن حدود 5 اینچه.
موفق باشید

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » جمعه 18 آبان 1397, 6:00 pm

سلام،

بعله درست ميفرماييد. دقت تفنگ بسيار خوب و كافى هست، ديگه بقيه كار به عهده تيرنداز هست.. اين بار آخر كه رفتم تيرندازى دو سه تا پوستر كه روش عكس حيوانات پرينت شده برده بودم تا به عنوان هدف نصب كنم و به شكل دراز كش و نشسته به اونها تيرندازى كنم ولى اينقدر باد مييومد كه نميشد اين پوستر ها رو نصب كرد.. :( 8-}

تصویر

نمایه کاربر
شیفته طبیعت

پستتوسط شیفته طبیعت » جمعه 18 آبان 1397, 6:51 pm

سلام
تیرانداز که کارش درسته. :ymapplause:
ایده جالبیه. اندازه تصاویر به اندازه حیوانات واقعیه؟ البته در شکارگاه خیلی باید خوش شانس باشی که شکار اینطور خودشو نشون بده. معمولا هیجان و شرایط منفی و تکون خوردن و شرایط پیش بینی نشده هم وارد صحنه میشه. ولی باز حسش از زدن صیبل معمولی بهتره.
موفق باشید

نمایه کاربر
Omid
حامی سایت
تماس:

پستتوسط Omid » یک شنبه 20 آبان 1397, 4:13 pm

ويزگى هاى يه تفنگ خوب شكارى رو گفتيم، ويژگى هاى يه تفنگ بد شكارى رو هم بگيم:

تفنگ بسيار سبك (مثل تفنگ كمر شكن تك تير بلازر K95) در يه كاليبر بسيار قوى مثل 300 وينچستر مگنوم بسيار تركيب ناجورى هست. يه تفنگ سبك در اين كاليبر لگد بسيار سريع و شديدى داره 8-} #-o مشكل ديگه اين تفنگ اين هست كه كاليبر هاى مثك 300 وينچستر مگنوم و 308 و 270 و ماند اينها براى تفنگ هاى گلنگدنى طراحى شده اند و براى تفنگ هاى كمر شكن تك لول يا دو لول مناسب نيستند. كاليبر مناسب اين تفنگ ها كاليبر هايى با پوكه لبه دار هست (اونهايى كه اخر اسمشون حرف R انگليسى داره). اين كاليبر ها فشر كمترى توليد ميكنند و پوكه هم در خزانه گير نميكنه و لبه فشگ كش ميتتنه به خوبى پوكه رو در بياره.

اين تفنگ ها رو احتمالا يه تاجر پولدار روس يا شيخ عرب كه چندان تجربه اى در شكار و تيرندازى نداره ميخره و توى خونه بهش نگاه ميكنه و ذوق ميكنه! يا به دوستاش نشون ميده و پز ميده:

http://www.youtube.com/watch?v=jEshtbpWNhw

تصویر

بازگشت به “گلوله زن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان